0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej kwoty 199,99 zł.

Casual - Męski kod ubioru

Nawet jeżeli pracodawca pozostawia nam dowolność w kwestii doboru stroju do pracy, należy pamiętać, że nasz wygląd ma wpływ na to jak jesteśmy postrzegani, czyli pośrednio także na to jak oceniana jest nasza praca i nasze kompetencje. Bezpiecznie jest więc unikać zbyt swobodnych ubrań i starać się zachować minimum elegancji.

Recman Casual

Swobodny strój do pracy


Można prezentować się bardzo dobrze nawet w casualowych ubraniach. Styl casual daje wiele możliwości określenia własnego charakteru w stylizacjach i pozwala stworzyć niepowtarzalne zestawy, poprzez odpowiedni dobór kolorów, różnicowanie struktur tkanin oraz dobór oryginalnych dodatków.  

Jeżeli pracujemy w organizacji, w której atmosfera jest swobodna a pracownicy nie są objęci restrykcjami w zakresie doboru stroju, możemy pozwolić sobie na bardzo dużą dozę dowolności. Pamiętajmy jednak, że strój do pracy musi odzwierciedlać nasz szacunek dla osób, z którymi się spotykamy. Recman Casual

Możemy założyć koszulę, ale koszulki polo także nie powinny budzić zastrzeżeń. W chłodniejsze dni możemy włożyć sportową marynarkę casual lub gładki sweter w stonowanej kolorystyce. Do tego wystarczy dobrać casualowe spodnie z bawełny, które pasują do każdej męskiej sylwetki i nadają stylizacji swobodnego charakteru. Styl casual dopuszcza także noszenie jeansów, jednak nie można przesadzić ze swobodą i modele  z przetarciami będą  raczej źle postrzegane. Wybierzmy te klasyczne, o prostej lub zawężonej nogawce, w ciemniejszym kolorze, takie jeansy sprawią, że będziemy wyglądać bardziej profesjonalnie.

Dopuszczalne jest założenie sportowego obuwie. Pamiętajmy jednak, by było zadbane i schludne.

Kreatywne miejsce pracy


W tym przypadku, dress code umożliwia niemal pełną elastyczność. Nie przesadzajmy jednak ze zbyt szalonymi i odważnymi kreacjami – te doskonale sprawdzą się podczas prywatnych spotkań w gronie przyjaciół.  

Recman CasualKlasyczny t-shirt sprawdzi się w zestawie ze spodniami typu chino lub prostymi jeansami i sportowym obuwiem. To, na ile możesz sobie pozwolić w danym miejscu pracy najlepiej zweryfikujesz podglądając swoich kolegów. Jeżeli większość przychodzi do pracy w kolorowych butach, nosi dodatki takie jak szalik, nie ma powodów by się wyróżniać.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj