Buty monki (4)

Buty monki – rodzaje i charakterystyczne cechy


Buty męskie monki idealnie sprawdzają się w zestawach business casual i smart casual. Doskonale pasują też do stylu preppy. To mniej formalny rodzaj obuwia z charakterystycznymi klamrami, które zastępują sznurowadła. Nazwa monki to spolszczenie od wyrażenia „monk strap shoes”, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „buty zapinane na mnisie rzemyki”. Monki wywodzą się bowiem z klasztorów, gdzie mnisi początkowo nosili sandały zapinane na klamerki. Niezbyt dobrze sprawdzały się one jednak w chłodnym, europejskim klimacie, dlatego obuwie dokładniej zabudowano, pozostawiając charakterystyczne klamerki. W świat męskiej mody wprowadzili je wielcy projektanci dopiero w drugiej połowie XX wieku.


Buty monki występują w trzech wersjach: z jedną klamrą, z dwiema klamrami oraz najrzadziej spotykane buty męskie monki z trzema klamrami. Tradycyjne mnisie modele posiadały tylko jedną klamrę. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są jednak modele zapinane na dwie klamry, dlatego to właśnie tego rodzaju obuwie oferujemy w sklepach Recman. Są to buty najwyżej jakości szyte ze skóry licowej. Oprócz typowo letnich modeli oferujemy również buty monki w wersji zimowej z nieco wyższą cholewką.


Kiedy zakładać monki męskie?


Na jakie okazje zakładać tego rodzaju obuwie? Buty męskie monki doskonale sprawdzą się jako codzienne obuwie do pracy – pasują zarówno do dziennych garniturów, jak i zestawów koordynowanych. Można je również zakładać na mniej formalne spotkania, obiady rodzinne czy randki. Bardzo ważną zasadą, o której warto pamiętać, zakładając monki buty męskie, jest łączenie skórzanych dodatków w jednym kolorze. Jeśli więc zakładasz czarne obuwie, dodatki – takie jak pasek do spodni lub torba – powinny być utrzymane w takim samym lub jak najbardziej podobnym odcieniu.


Radzimy natomiast unikać ich w stylizacjach wieczorowych, ponieważ stoją niżej w hierarchii niż oxfordy czy derby, jednak nieco wyżej niż brogsy. Monki męskie spiszą się doskonale nawet z dżinsami lub chinosami. Modele spodni odsłaniające kostkę dodatkowo podkreślą ich urok – przygotuj się na to, że możesz usłyszeć wiele komplementów na temat twojego obuwia. W połączeniu z koszulą i marynarką monki spiszą się doskonale na każdym mniej formalnym spotkaniu..


Buty monki męskie Recman


Oczarowała cię niezwykła forma tych butów? Jeśli potrzebujesz butów typu monki, zapraszamy cię do zapoznania się z ofertą Recman. Znajdziesz w niej obuwie w dwóch wariantach kolorystycznych – czarne oraz brązowe. W procesie produkcji naszych butów używamy naturalnej skóry bydlęcej i cielęcej najwyższej jakości. Każda para tworzona jest z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły.


Zakupy możesz robić zarówno online, jak i w naszych licznych salonach stacjonarnych, gdzie czekają na ciebie specjaliści, gotowi pomóc w wyborze tej najlepiej dopasowanej pary monków. Jeżeli zależy ci na dobrym wyglądzie butów mimo upływu lat, rozejrzyj się także za parą prawideł z naturalnego drewna. Dzięki nim twoje monki nie utracą idealnej formy przez długi czas.