Marynarki dwurzędowe (5)

Marynarki dwurzędowe


Czym różni się marynarka dwurzędowa męska od tej jednorzędowej? Nazwa jest związana z tym, w jaki sposób zostały na niej rozmieszczone guziki. Jeśli więc znajdują się one w dwóch rzędach, masz do czynienia z marynarką dwurzędową. Co ciekawe, pod względem funkcjonalnym taka marynarka wcale nie różni się od jednorzędowej, bowiem drugi rząd guzików – ten znajdujący się dalej od krawędzi marynarki – ma charakter czysto estetyczny i nie spełnia konkretnej funkcji. Są one rozmieszczone w ten sposób, by nadać sylwetce kształt litery V.


Marynarki dwurzędowe to propozycja niezwykle elegancka, jednak nie oznacza to, że powinieneś nosić ją wyłącznie na najbardziej odświętne okazje. Coraz częściej spotyka się mężczyzn, którzy noszą je w stylizacjach o nieco niższej formalności. Warto pamiętać o tym, że by uzyskać odpowiedni efekt, marynarka dwurzędowa powinna być zapięta – inaczej rozejdzie się na boki, a jej konstrukcja całkowicie straci swój urok.


W sklepie internetowym i salonach stacjonarnych Recman znajdziesz marynarki dwurzędowe męskie – zarówno formalne, jak i te bardziej w stylu casual, które nadają się do noszenia nie tylko od święta. Zaprojektowaliśmy nasze dwurzędowe marynarki z myślą o nowoczesnym, eleganckim mężczyźnie, który ceni sobie wysoką jakość wykonania i najlepsze gatunkowo materiały. Pamiętaj, że w każdym salonie stacjonarnym Recman możesz dokonać poprawek krawieckich nie tylko swojej marynarki dwurzędowej, ale także pozostałych części garnituru, np. kamizelki lub spodni.