Buty derby (7)

Buty derby męskie

Derby to męskie buty wizytowe noszone najczęściej do garnituru. Elegantsze są od nich tylko oxfordy i wiedenki – derby różnią się od nich otwartą przyszwą. Przyszwa do przednia część buta zakończona językiem. O otwartej przyszwie mówimy, gdy boki buta są naszyte na jej wierzch.


W amerykańskie odmianie angielskiego buty derby często określa się jako „blucher”, natomiast w mowie potocznej często mówi się o nich po prostu „bucks”.


Niegdyś buty derby były popularne przede wszystkim wśród myśliwych i sportowców. W XX wieku zmieniły jednak przeznaczenie i zaczęto zakładać je również do miejskich, eleganckich strojów. Dziś derby męskie nosi się przede wszystkim do stylizacji z garniturami – zarówno tymi dziennymi, jak i wizytowymi na różne okazje.


W ofercie Recman znajdziesz buty męskie derby w różnych kolorach i rozmiarach. Jest to wysokiej jakości obuwie szyte w Polsce z najlepszej jakości skóry. Dzięki temu nasze derby powinny Ci służyć przez długi czas. Możesz kupić je online, oraz stacjonarnie w jednym z naszych licznych salonów. Jeśli zamówione przez internet derby nie będą na Ciebie pasować, możesz je odesłać lub bezpłatnie zwrócić albo wymienić w którymś z naszych sklepów.


Oprócz butów znajdziesz u nas również różnego rodzaju akcesoria pielęgnacyjne, dzięki którym twoje derby powinny wyglądać nienagannie nawet po kilku latach noszenia. Są to m.in. cedrowe prawidła, które umieszcza się w butach na czas przechowywania ich w szafie. Poza tym oferujemy sznurowadła na zmianę w różnych kolorach.