Prawidła (2)

Prawidła do butów

Prawidła do butów nie są powszechnym akcesorium do butów, a powinno być inaczej. To drewniane wypełnienie uformowane na kształt ludzkiej stopy. Ich części są ruchome dla lepszego dopasowania do rozmiaru buta. Prawidła służą do utrzymania obuwia w idealnym stanie przez jak najdłuższy czas. Czasem prawideł używa się także do rozciągania ciasnych butów. To trwały i uniwersalny gadżet, który przyda się każdemu mężczyźnie.

Dlaczego warto mieć prawidła?

Takie czynniki jak pocenie się stóp, wilgotność miejsca, w którym przechowujemy obuwie, oraz przemakanie podczas deszczowej pogody zwiększają ryzyko deformacji butów. Wilgoć we wnętrzu buta często powoduje nieprzyjemny zapach. Nasiąknięty materiał może zacząć pękać.

Prawidła powinno się wkładać do butów za każdym razem, gdy zdejmujemy je ze stóp. Sprawdzą się szczególnie dobrze w pielęgnacji skórzanego obuwia, które zwykle szybko traci swój pierwotny kształt. Włożone w nie prawidła zapewniają idealne przechowanie buta.

Drewniane prawidła Recman

Recman oferuje prawidła do butów wykonane z drewna cedrowego i bukowego. Naturalny materiał sprawdza się o wiele lepiej niż plastik. Chłonie wilgoć i nieprzyjemne zapachy, co pomaga m.in. w sytuacji, w której but przemoknie.

Ich elementy są regulowane – łatwo je dopasować zarówno do długości, jak i szerokości obuwia. Dzięki temu drewniane prawidła pasują do wszystkich rozmiarów i tęgości butów. Możesz je wkładać zarówno do wyjściowych oxfordów, jak i zimowych trzewików – niech trzymają formę jak najdłużej.