Buty loafersy i mokasyny (7)

Loafersy męskie


Loafersy męskie to w cieplejszym, południowym klimacie, jedne z najpopularniejszych rodzajów butów noszonych przez panów. Są wygodne, praktyczne i można je łączyć ze stylizacjami o różnym stopniu formalności.


Loafersy męskie – nie tak nowy trend w modzie męskiej

Loafersy męskie swoim wyglądem przypominają mokasyny – też są wsuwane. Różnice pomiędzy nimi polegają na tym, że loafersy mają wyraźnie wyodrębnioną podeszwę wykonaną z innego materiału niż reszta buta, mają też obcas, zaś szew zewnętrzny jest ozdobny. Tym samym nazywanie loafersów mokasynami nie do końca jest prawidłowe.


I chociaż loafersy – męskie oraz damskie – kojarzone są przede wszystkim z cieplejszym klimatem, tak nie oznacza to, że nie było ich wcześniej w Polsce. Były, ale przez wiele lat nie uznawano ich za buty, które powinno się nosić w mniej lub bardziej formalnych okazjach. Całe szczęście ten trend powoli się zmienia, przede wszystkim dlatego, że na noszenie loafersów decyduje się coraz większa liczba mężczyzn, którzy wiedzą, jak robić to dobrze.


Męskie loafersy – jak je nosić?


Loafersów nie powinno zakładać się do smokingu oraz garniturów wieczorowych. W pozostałych przypadkach można się na nie zdecydować – loafersy męskie są butami, które mogą dobrze się prezentować zarówno z klasycznym, dziennym garniturem, jak i zestawem koordynowanym czy casualowym.


Warto także pamiętać o skarpetach. Jeżeli zakładamy loafersy do garnituru, wówczas skarpety są dobrym rozwiązaniem. Ale podczas luźniejszych przyjęć, spotkań ze znajomymi czy urlopu, gdy mamy na sobie zestaw koordynowany lub całkowicie zrezygnowaliśmy z marynarki, skarpety nie są konieczne, chociaż ich założenie również nie powinno zostać źle odebrane.


W sklepach i na stronie Recman.pl znajdziecie loafersy, które można zakładać zarówno do garnituru, jak i do mniej formalnego stroju.