0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 199,99 zł. Możliwy zwrot aż do 30 dni!

Zestaw koordynowany – co to jest? Jak stworzyć go samemu?

Łączenie elegancji z bardziej swobodnymi elementami garderoby jest dziś na porządku dziennym. Mimo to, nie na każdą uroczystość wypada przyjść w typowo casualowym stroju. Można jednak zabawić się stylizacją i dodać jej nieco efektownego luzu. Zestaw koordynowany, czy też zestaw klubowy będą tutaj naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Jeżeli nie słyszałeś wcześniej o takim zestawieniu, w dalszej części wyjaśnimy Ci, czym jest taki zestaw i jak można samodzielnie go skomponować.

Zestaw koordynowany – co to jest?


Zestaw koordynowany to nic innego jak połączenie eleganckiej marynarki i spodni – oba te elementy różnią się jednak od siebie kolorami. Najczęściej są to połączenia kontrastujących ze sobą odcieni. Zestaw koordynowany pomimo obecności eleganckich elementów garderoby – jak marynarka i spodnie – ma charakter smart casualowy.


Z kolei zestaw klubowy to rodzaj zestawu koordynowanego, który składa się z granatowej marynarki i szarych spodni. Tylko zestawienie tych dwóch konkretnych kolorów możemy nazwać zestawem klubowym – każda inna kombinacja będzie już zestawem koordynowanym.


Zestaw koordynowany – co to jest?


Jak stworzyć zestaw koordynowany?


Jak stworzyć idealny zestaw koordynowany? Dla tych, którzy nie lubią przesadnie eksperymentować najlepszym wyborem będzie zestaw klubowy. Granatowa marynarka w połączeniu z szarymi spodniami będzie wyglądać elegancko, a zarazem stylowo.


Panowie, którzy nie boją się bawić modą mają pełne pole do popisu. Do zestawu koordynowanego najlepszym wyborem będą eleganckie chinosy męskie, a wybór koloru zależy już od indywidualnych upodobań. Mogą to być neutralne odcienie, jak granat czy beż, ale równie dobrym wyborem będą intensywniejsze kolory, jak pomarańcz, bordo czy zieleń. Kolor marynarki również jest dowolny. Powinna ona oczywiście pasować do spodni, a także wyraźnie się od nich odróżniać. Im większy kontrast, tym lepiej.


Zestaw klubowy


Zestaw koordynowany – na jaką okazję?


Należy pamiętać, że zestaw koordynowany jest strojem mniej formalnym. Świetnie sprawdzi się w sytuacjach, w których chcemy wyglądać elegancko, ale wiemy, że możemy sobie pozwolić na odrobinę luzu. Wydarzenia takie jak randki, nieformalne spotkania z przyjaciółmi, chrzciny czy komunie będą odpowiednie na wybór takiego stroju. Nie decydujmy się jednak na zestaw koordynowany, idąc na ślub czy spotkanie biznesowe. Tego rodzaju okoliczności wymagają typowo formalnego stroju, jakim jest garnitur klasyczny.


Zestaw koordynowany z szarą marynarką

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj