0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 199,99 zł. Możliwy zwrot aż do 30 dni!

Jak się ubrać na komunię jako gość? Mężczyzna na komunii

Jak mężczyzna może ubrać się na komunię jako gość? Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest łatwa. O tym, jaki strój na komunię dla mężczyzny będzie odpowiednim wyborem, decyduje wiele czynników. Poznajmy najważniejsze z nich.

Jak ubrać się na komunię jako gość? Pamiętaj o podstawowych zasadach elegancji

Komunia to wyjątkowa okazja dla wszystkich osób uczestniczących w tym wydarzeniu. Najbardziej uroczyście ubrane są oczywiście dzieci. Ich goście również powinni prezentować się stylowo i elegancko. W dobraniu odpowiedniego stroju może nam pomóc zdefiniowanie okazji, o jakiej mowa.  


Przyjęcie komunijne można uznać za popołudniowy raut, czyli uroczyste przyjęcie bez tańców. A zatem, jak się ubrać na komunię jako gość? Mężczyzna powinien pamiętać, że strój na tę okazję nie musi być tak elegancki, jak w przypadku przyjęć odbywających się wieczorną porą. Niemniej jednak wymagany jest ubiór formalny, tym bardziej, że pierwsza część uroczystości ma miejsce w kościele.


Garnitur na komunię dla ojca – stosowny do pogody, ale elegancki


Przyjęcia komunijne odbywają się przeważnie w maju lub czerwcu, kiedy aura bywa typowo letnia. Dozwolone są spodnie i marynarki w jasnych kolorach oraz dodatki, takie jak okulary przeciwsłoneczne. Wysoka temperatura nie zwalnia nas z obowiązku bycia eleganckim. Buty sportowe, jeansy czy bluzy lub swetry są absolutnie wykluczone na przyjęciu.


Może się zdarzyć, że w dniu uroczystości temperatura gwałtownie się obniży i spadnie deszcz. Jak się ubrać na komunię jako gość w pochmurny bądź deszczowy dzień? W przypadku niepogody lepiej zrezygnować z jasnych elementów garderoby, zwłaszcza spodni, ponieważ mogłyby się pobrudzić. Potrzebne będzie również okrycie wierzchnie. Najlepiej, aby był to elegancki płaszcz, a nie zwykła kurtka.


Ogólnie ma być elegancko, ale dozwolona jest również odrobina letniego luzu w postaci jaśniejszej palety kolorystycznej np. w formie jasnych garniturów. Garnitur w ciemnym kolorze jest niezbędny jedynie w kilku przypadkach, o których szczegółowo piszemy poniżej.


Jak mężczyzna może ubrać się na komunię? Pomysły na stylizację dla gościa uroczystości

Garnitur


Jaki garnitur na komunię dla ojca będzie odpowiednim wyborem? Jeżeli wśród dzieci przystępujących do sakramentu jest nasza własna pociecha lub ewentualnie nasz chrześniak czy chrześniaczka, jedynym akceptowalnym ubraniem na komunię będzie klasyczny garnitur w ciemnym kolorze z właściwie dobraną koszulą i krawatem. Zdarza się, że rodzice i chrzestni pozują razem z dzieckiem do pamiątkowych zdjęć. Warto, aby mężczyźni byli ubrani w miarę jednolicie, tak aby to dziecko, a nie tata czy wujek, wyróżniało się na fotografii.


Dla pozostałych gości istnieje szereg możliwości stylizacyjnych o mniejszym stopniu formalności. Ciekawym wyborem dla gościa komunii będzie letni, szary garnitur, zestawiony
z białą koszulą i kolorowym krawatem. Równie ciekawie może prezentować się garnitur grafitowy bądź beżowy – zależnie od wybranego koloru garnituru ustalamy, jaka koszula na komunię będzie najlepiej pasować do zaplanowanej stylizacji.


Zestaw koordynowany  


Świetnym rozwiązaniem dla panów zaproszonych na komunię będzie zestaw koordynowany. Stylizacja składająca się z szarych spodni, granatowej marynarki, białej koszuli i dopasowanego kolorystycznie krawata to doskonała propozycja dla osób, które wciąż uczą się sztuki łączenia poszczególnych części męskiej garderoby.


Odpowiednim strojem na komunię dla mężczyzny będą również nieco odważniejsze połączenia. Klasyczne, szare spodnie garniturowe mogą zastąpić spodnie w kratę, a granatową marynarkę elegancki model w innym kolorze. Przyda się także poszetka. W zależności od tego, czy chcemy uzyskać stonowaną, czy bardziej oryginalną stylizację, możemy wybrać gładką lub wzorzystą chusteczkę, ale zawsze dopasowaną kolorystycznie do marynarki lub krawata.


Jak ubrać się na komunię? Propozycje dla mężczyzny


 


Zestaw w stylu business casual


Terminem bussines casual określa się strój półformalny, łączący klasyczne elementy garderoby z tymi codziennymi. Sprawdzą się tu spodnie typu chino, nieformalne marynarki i wzorzyste koszule, na które nie ma miejsca w typowych, biznesowych zestawach.


Taki strój na komunię dla mężczyzny można włożyć pod warunkiem, że nie pełnimy ważnej roli podczas uroczystości. Jest to także doskonała propozycja ubioru dla młodych dżentelmenów, którzy unikają garniturów.


Pamiętajmy jednak, że stylizacja na taką okazję, jak komunia, nie może być zbyt swobodna. Krawat i spodnie od garnituru nie są koniecznością, ale zastępowanie koszuli na komunię zwykłym T-shirtem  nie będzie na miejscu.


Jak się ubrać na komunię – o czym jeszcze powinien pamiętać mężczyzna zaproszony na uroczystość?

Wskazówka #1


Chociażby o tym, jaka koszula na komunię, nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Choć komunie odbywają się późną wiosną, kiedy słońce czasem mocno już przygrzewa, na przyjęcie nie należy zakładać koszuli z krótkim rękawem. Jest to element stroju codziennego, zupełnie nieadekwatny do takiej okazji.


Wskazówka #2


Decydując się na wyraziste dodatki należy uważać, aby nie przesadzić. Komunia jest wydarzeniem wysokiej rangi, gdzie nie ma miejsca na bardzo wyraziste stylizacje.


Wskazówka #3


Pamiętaj też, że strój na komunię dla mężczyzny, niezależnie od tego, czy będzie to garnitur, czy chinosy i koszula, powinien być dopasowany do twojej sylwetki. Nawet najbardziej elegancki garnitur nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli spodnie będą nieestetycznie się marszczyć, a rękawy marynarki zakrywać niemal całą dłoń.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj