0,00 zł 0

801 403 403

W związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić opóźnienia w wysyłce!

Jak się ubrać na komunię jako gość? Mężczyzna na komunii

Jak ubrać się na komunię jako gość? Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest łatwa. O tym, jaki strój będzie odpowiednim wyborem dla mężczyzny na tę okazję, decyduje wiele czynników. Poznajmy najważniejsze z nich.

Pamiętaj o podstawowych zasadach elegancji

Komunia to wyjątkowa okazja dla wszystkich osób uczestniczących w tym wydarzeniu. Najbardziej uroczyście ubrane są oczywiście dzieci. Ich goście również powinni prezentować się stylowo i elegancko. W dobraniu odpowiedniego stroju może nam pomóc zdefiniowanie okazji, o jakiej mowa.  

 

Przyjęcie komunijne można uznać za popołudniowy raut, czyli uroczyste przyjęcie bez tańców. Strój na tę okazję nie musi być tak elegancki, jak w przypadku przyjęć odbywających się wieczorną porą. Niemniej jednak wymagany jest ubiór formalny, tym bardziej, że pierwsza część uroczystości ma miejsce w kościele.

 

Spore znaczenie ma też pogoda. Przyjęcia komunijne odbywają się przeważnie w maju lub czerwcu, kiedy aura bywa typowo letnia. Dozwolone są spodnie i marynarki w jasnych kolorach oraz dodatki, takie jak okulary przeciwsłoneczne. Wysoka temperatura nie zwalnia nas z obowiązku bycia eleganckim. Buty sportowe, jeansy czy bluzy swetry są absolutnie wykluczone na przyjęciu.

 

Może się zdarzyć, że w dniu uroczystości temperatura gwałtownie się obniży i spadnie deszcz. W takiej sytuacji potrzebne będzie również okrycie wierzchnie. Najlepiej, aby był to elegancki płaszcz, a nie zwykła kurtka. W przypadku niepogody lepiej zrezygnować z jasnych elementów garderoby, zwłaszcza spodni, ponieważ mogłyby się pobrudzić.

 

Potrzebny będzie strój formalny, ale nie wieczorowy. Trochę tak, jakbyśmy wybierali się na uroczyste garden party: ma być elegancko, ale dozwolona jest również odrobina letniego luzu w postaci jaśniejszej palety kolorystycznej np. w formie jasnych garniturów. Garnitur w ciemnym kolorze jest niezbędny jedynie w kilku przypadkach, o których szczegółowo piszemy poniżej.

 

Jak mężczyzna może ubrać się na komunię? Pomysły na stylizację dla gościa uroczystości

 

Garnitur


Jeżeli wśród dzieci przystępujących do komunii jest nasza własna pociecha lub ewentualnie nasz chrześniak czy chrześniaczka, jedynym akceptowalnym strojem na taką okazję będzie klasyczny garnitur w ciemnym kolorze z właściwie dobraną koszulą i krawatem. Zdarza się, że rodzice i chrzestni pozują razem z dzieckiem do pamiątkowych zdjęć. Warto, aby mężczyźni byli ubrani w miarę jednolicie, tak aby to dziecko, a nie tata czy wujek, wyróżniało się na fotografii.

 

Dla pozostałych gości istnieje szereg możliwości stylizacyjnych o mniejszym stopniu formalności. Ciekawym wyborem dla gościa komunii będzie letni, szary garnitur, zestawiony
z białą koszulą i kolorowym krawatem. Równie ciekawie może prezentować się garnitur grafitowy bądź beżowy.

 

Zestaw koordynowany  


Świetnym rozwiązaniem dla panów zaproszonych na komunię będzie zestaw koordynowany. Stylizacja składająca się z szarych spodni, granatowej marynarki, białej koszuli i dopasowanego kolorystycznie krawata to doskonała propozycja dla osób, które wciąż uczą się sztuki łączenia poszczególnych części męskiej garderoby.

 

Możliwe są również odważniejsze połączenia. Klasyczne, szare spodnie garniturowe mogą zastąpić spodnie w kratę, a granatową marynarkę elegancki model w innym kolorze. Przyda się także poszetka. W zależności od tego, czy chcemy uzyskać stonowaną, czy bardziej oryginalną stylizację, możemy wybrać gładką lub wzorzystą poszetkę, ale zawsze dopasowaną kolorystycznie do marynarki lub krawata.

 przykładowy strój na komunię dla mężczyzny

 

Zestaw w stylu business casual


Terminem bussines casual określa się strój półformalny, łączący klasyczne elementy garderoby z tymi codziennymi. Sprawdzą się tu spodnie typu chino, nieformalne marynarki i wzorzyste koszule, na które nie ma miejsca w typowych, biznesowych zestawach.

 

Taki strój można włożyć na komunię pod warunkiem, że nie pełnimy ważnej roli podczas uroczystości. Jest to także doskonała propozycja ubioru dla młodych dżentelmenów, którzy unikają garniturów.

 

Pamiętajmy jednak, że stylizacja na taką okazję, jak komunia, nie może być zbyt swobodna. Krawat i spodnie od garnituru nie są koniecznością, ale zastępowanie koszuli zwykłym T-shirtem  nie będzie na miejscu.

 

O czym jeszcze powinien pamiętać mężczyzna zaproszony na komunię?

Choć komunie odbywają się późną wiosną, kiedy słońce czasem mocno już przygrzewa, na przyjęcie nie należy zakładać koszuli z krótkim rękawem. Jest to element stroju codziennego, zupełnie nieadekwatny do takiej okazji.

 

Decydując się na wyraziste dodatki należy uważać, aby nie przesadzić. Komunia jest wydarzeniem wysokiej rangi, gdzie nie ma miejsca na bardzo wyraziste stylizacje.

 

Pamiętaj też, że strój, niezależnie od tego, czy będzie to garnitur, czy chinosy i koszula, powinien być dopasowany do twojej sylwetki. Nawet najbardziej elegancki garnitur nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli spodnie będą nieestetycznie się marszczyć, a rękawy marynarki zakrywać niemal całą dłoń.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj