Szaliki, apaszki (54)

Szalik to podstawowy element zimowej garderoby każdego mężczyzny. W bogatej ofercie marki Recman znajdują się szaliki wykonane z najwyższej jakości materiałów - w tym m.in. miękkiej wełny i materiału o składzie akrylowym. Modele sygnowane naszym logo to propozycja dla panów, którzy cenią sobie wysoki komfort i wygodę noszenia oraz chcą prezentować się perfekcyjnie bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Na Recman.pl odnajdziesz szaliki o prostym fasonie, a także modele wykończone frędzlami oraz szaliki typu komin - zarówno gładkie w ponadczasowych odcieniach czerni, szarości, brązu i granatu, jak i szaliki męskie.

Szaliki męskie często nosimy jedynie z powodów czysto praktycznych, czyli aby osłonić szyję przed zimnem. Tymczasem odpowiednio dobrany szalik może być jednocześnie nietuzinkową ozdobą. Wystarczy poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego modelu.

Jakie szaliki męskie warto mieć w szafie?


Wybór szalika to mocno indywidualna kwestia. Na ogół warto jednak, aby w garderobie znalazły się co najmniej dwa modele: ciepły szalik codzienny i elegancki szalik męski do garnituru. Nie zaszkodzi też zaopatrzyć się w lżejszy szal wiosenny albo apaszkę.

Klasyczne szaliki do garnituru mają zwykle gładką fakturę i są dość cienkie. W efekcie bardzo dobrze się prezentują, ale nie najlepiej chronią szyję przed zimnem. Pełnią one raczej rolę dekoracyjną. Nie jest to oczywiście jedyna dostępna opcja. Eleganckie szaliki męskie to dobre rozwiązanie na ważne wydarzenia np. wyjście do teatru czy uroczystą galę. Na co dzień do garnituru i pasującego do niego płaszcza (np. klasycznej dyplomatki) można zakładać nieco grubsze, dzianinowe szale. Splot powinien być jednak dość drobny. Wówczas stylizacja pozostanie elegancka, a szyja zyska skuteczną ochronę przed chłodem.

Do puchówek i budrysówek można już zakładać dzianinowe, dziergane szale z wyrazistą fakturą. Dobór koloru i splotu zależy od pozostałych elementów stylizacji, więc trudno mówić tu o jakiś zasadach. Z pewnością warto zadbać o szalik z dobrej jakości dzianiny i nauczyć się odpowiednio go wiązać.

Na koniec warto jeszcze poświęcić chwilę szalikom letnim. Są one znacznie cieńsze od tych zimowych. Często wyróżniają się też jaśniejszą kolorystyką. Nosi się je do wiosennych trenczy i kurtek, gdy temperatura pozwala na zrezygnowanie z ciepłego, wełnianego szalika. Nie jest to obowiązkowy element w męskiej szafie, ale zdecydowanie warto się do niego przekonać, bo zarówno letnie szale, jak i apaszki potrafią się prezentować bardzo efektownie.

Szaliki męskie z oferty Recman


W bogatej ofercie marki Recman znajdują się szaliki wykonane z najwyższej jakości materiałów – w tym m.in. miękkiej wełny. Modele sygnowane naszym logo to propozycja dla panów, którzy cenią sobie wysoki komfort i wygodę noszenia oraz chcą prezentować się perfekcyjnie bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Na Recman.pl odnajdziesz szaliki o prostym fasonie, a także modele wykończone frędzlami oraz szaliki typu komin – zarówno gładkie w ponadczasowych odcieniach czerni, szarości, brązu i granatu, jak i posiadające fakturę m.in. w postaci szerokiej, klasycznej kraty.

fakturę m.in. w postaci szerokiej, klasycznej kraty.