0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa od 199 zł

Koszula w spodniach czy na wierzchu? Jak nosić ją poprawnie?

Koszula w spodniach czy na wierzchu – oto dylemat towarzyszący niejednemu mężczyźnie. Zwolennicy klasycznej elegancji opowiadają się raczej za tym, żeby pozostawić koszulę w spodniach. Z kolei dla tych, którzy lubią łamać modowe zasady i czują się dobrze w casualowych stylizacjach, koszula na wierzchu nie stanowi większego problemu. Tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji – tego, na jaką okazję się ubieramy i tego, jak wygląda dana koszula.

Kiedy wkładać koszulę w spodnie, a kiedy można nosić ją na wierzchu? Spójrz na proporcje

Prawda jest taka, że koszula w spodniach prezentuje się po prostu lepiej. Wydłuża nogi i sprawia, że sylwetka zachowuje pożądane proporcje. Z kolei wyciągnięta ze spodni wywołuje odwrotny efekt – niepotrzebnie wydłuża górę, a przez to skraca nogi. Koszula zakrywająca brzuch i biodra, a często nawet pośladki, dodatkowo optycznie poszerza sylwetkę. Noszący ją mężczyzna wygląda na tęższego niż w rzeczywistości i sprawia wrażenie, że próbuje ukryć brzuch. Przestrzegamy przed takim zabiegiem zwłaszcza niższych i silnie zbudowanych panów.

koszula męska włożona w spodnie


Elegancka koszula do spodni – nigdy na wierzchu

Elegancką koszulę powinniśmy wpuszczać w spodnie zawsze. Garniturowe modele są dłuższe – zarówno taliowane, jak i zwykłe. Ich wydłużony fason ma zapobiegać wychodzeniu koszuli ze spodni gdy będziemy się schylać czy siadać. Gdybyśmy wyjęli taką koszulę na wierzch, mogłaby sięgać nawet połowy uda.

Ważne jest przy tym, żeby koszula miała odpowiedni rozmiar. Jak elegancko włożyć koszulę w spodnie, jeżeli wokół wisi znaczący nadmiar materiału? Nie da się. Dlatego trzeba unikać zbyt szerokich koszul o nieodpowiednim kroju.mężczyzna w koszuli włożonej w spodnie


Koszulę do spodni wkładamy zawsze, gdy zależy nam na schludnym, eleganckim wyglądzie. Jeżeli masz na sobie garnitur albo spodnie w kant, jest to w zasadzie jedyna opcja. Nawet nieco luźniejszy zestaw w stylu smart casual, który dopuszcza odchodzenie od klasycznych reguł męskiej elegancji, będzie prezentować się lepiej z koszulą w spodniach. Element luzu można wprowadzić, rozpinając guzik, podwijając rękawy albo wybierając model z ciekawym kołnierzykiem lub delikatnym wzorem. Koszula wystająca spod marynarki albo swetra kojarzy się niestety z niechlujstwem i brakiem elegancji.

Koszula na wierzchu – kiedy jest to dozwolone?

W zasadzie nawet na co dzień, z uwagi na kwestię proporcji, warto nosić koszulę włożoną do spodni. Istnieją jednak kroje i materiały, które w takiej formie wyglądają niekorzystnie. Przykładem mogą być krótkie, casualowe koszule, które ledwo przykrywają brzuch i sięgają maksymalnie do połowy rozporka. Zamiast zastanawiać się, co zrobić, żeby koszula nie wychodziła ze spodni, łatwiej będzie ją wypuścić. Ze względu na swoją długość, nie zaburzy ona proporcji ciała.


Kolejna grupa koszul, które będą wyglądać lepiej wypuszczone ze spodni, to te wykonane z casualowych materiałów: flanelowe, dzianinowe, dżinsowe. Jeżeli dany model ma łaty na łokciach, weekendowy kołnierzyk i odznaczające się kieszonki na piersi, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nosić go na wierzchu. To samo można powiedzieć o koszulach w kratę, koszulach w kwiaty i w inne nieformalne wzory. Można je spokojnie rozpiąć i nonszalancko zarzucić na koszulkę, podwijając przy tym rękawy. Trzeba jednak być konsekwentnym. Nie możemy nosić koszuli na wierzchu, a jednocześnie próbować wyglądać elegancko, np. łącząc ją z garniturowymi spodniami czy obuwiem. Nie ma też mowy, żeby założyć wtedy marynarkę, krawat albo muchę.


mężczyzna z koszulą w spodniach


Wyciągnięta koszula sprawdzi się idealnie w wakacyjnych stylizacjach, na nieformalnych spotkaniach ze znajomymi, na koncercie czy weekendowym wypadzie. Będzie świetnie wyglądać z dżinsami i sportowym obuwiem, np. trampkami czy adidasami. Możesz też sparować ją z chinosami i mokasynami albo sztybletami. Bardzo ważne jest, żeby zadbać o jej odpowiednie dopasowanie. Szczupłym panom polecamy koszule slim fit bądź super slim fit.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj