0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej kwoty 199,99 zł

Jak prawidłowo złożyć poszetkę do marynarki?

Nie wiesz, jak złożyć poszetkę, aby prezentowała się ona prawdziwie elegancko? To wbrew pozorom nic trudnego. Sposobów na jej ułożenie w brustaszy jest naprawdę wiele, ale my proponujemy zacząć od trzech podstawowych, a zarazem ponadczasowych. Sprawdzą się one podczas wielu różnych eleganckich okazji – w tym także na ślubie, i to bez względu na to, czy występujemy na uroczystości w roli pana młodego czy gościa.

Garnitur z poszetką Recman

Poszetka – dlaczego warto?

Odpowiednio dobrana poszetka - pod względem tkaniny, wzoru i koloru – sprawi, że strój zyska na atrakcyjności. Choć to odrobinę zapomniany dodatek, warto zatem dać mu szansę, zwłaszcza jeśli szykujemy stylizację na wyjątkową uroczystość. Kto wie, może poszetka spodoba nam się do tego stopnia, że stanie się integralnym elementem naszej garderoby?

Jak złożyć poszetkę – 3 uniwersalne sposoby 

TV FOLD – czyli jak złożyć poszetkę w prostokąt?


Składamy poszetkę na pół, a następnie wywijamy do środka dłuższe boki, tak aby powstał prostokąt odpowiadający kształtowi kieszonki marynarki. Powinien z niej wystawać jedynie wąski pasek poszetki.

 

poszetki Recman

 

Puff

Poszetkę należy chwycić za środek i umieścić jej końcówki w kieszonce. Wystająca część poszetki powinna przypominać niewielką poduszeczkę. Można też postąpić na odwrót (odwrócony puff) i umieścić w kieszonce środkową część poszetki, tak aby z kieszonki nonszalancko wystawały jej końcówki. Taki sposób ułożenia poszetki nie pasuje jednak na formalne okazje.

Poszetka 

Rogi

Poszetkę składamy na pół, a potem jeszcze raz zginamy ją w połowie, aby uzyskać trójkąt. Następnie zawijamy do środka dwa boczne wierzchołki i umieszczamy poszetkę w kieszonce w taki sposób, by wystawał z niej wierzchołek trójkąta. Można wyeksponować również dwa lub więcej rogów poszetki, rozsuwając boki uzyskanego wcześniej trójkąta.

 

Poszetki

Jak złożyć poszetkę pana młodego?

Zastanawiasz się, który z wymienionych sposobów na składanie poszetki będzie odpowiedni na ślub? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie poszetka złożona w prostokąt lub w trzy rogi. Dlaczego? Są one po prostu najbardziej eleganckie.

Poszetka złożona w pufkę również sprawdzi się na ślubie, jednak pod warunkiem, że wybieramy się na mniej formalną uroczystość np. ślub w stylu rustykalnym.

W przypadku pana młodego bardzo ważny jest też dobór koloru poszetki – jak nietrudno się domyślić nowożeńcy zwykle decydują się na białe poszetki, ale nie jest to reguła. Ciekawym rozwiązaniem może być też biała poszetka z kolorowym rantem.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj