0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 199,99 zł. Możliwy zwrot aż do 30 dni!

Łezka w krawacie – co to jest? Jak ją zrobić? Kompleksowy poradnik

Moda męska jest uzależniona od detali. Na dobry wizerunek mężczyzny składa się nie tylko łezka w krawacie (chociaż to istotny element), ale również inne fragmenty, m.in. odpowiednie zapięcie koszuli, prawidłowo dobrany zegarek czy klasyczny garnitur dopasowany do konkretnej okazji. W tym artykule zajmiemy się łezką w krawacie. Podpowiemy, czym jest i jak ją uzyskać w 5 krokach.

Co to jest łezka i w jakich węzłach się pojawia?

Łezka to estetyczny dołek pod prawidłowo zawiązanym węzłem krawata. Węzeł powinien być wydłużony i niesymetryczny – dzięki temu będzie wyglądał bardzo elegancko. Pamiętajmy, że łezka w krawacie nie jest niezbędna, jednak bardzo rekomendowana przez ekspertów modowych, szczególnie na ważne przyjęcia (np. wesele). Można ją uzyskać niemal we wszystkich węzłach, jednak najczęściej pojawia się w wiązaniu four-in-hand. Poniżej przedstawiamy, jak wykonać taką łezkę w 5 krokach!


Krawat - łezka


Jak zrobić łezkę w 5 krokach?

Jak zrobić łezkę w krawacie? To pytanie zadają głównie mężczyźni zaczynający interesować się modą męską. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że jest to bardzo proste, jednak wymaga chwili uwagi oraz zaangażowania. Poniżej przedstawiamy, jak uzyskać łezkę w 5 krokach!


KROK 1


Umieść szerszą końcówkę krawata po stronie szyi i przełóż ją nad węższą (utworzysz pętlę).


KROK 2


Przez środek pętli przeciągnij szerszą końcówkę krawata (nie do samego końca).


KROK 3


Zanim finalnie przeciągniesz szerszą końcówkę krawata, włóż palec wskazujący w lukę nad wiązaniem (pozwoli ścisnąć krawat w jego centralnym punkcie).


KROK 4


Dociągnij węzeł, aby wyglądał estetycznie – w tym celu przytrzymaj palcami sfałdowane boki, aby łezka się nie zdeformowała.


KROK 5


Wymodeluj łezkę do pożądanego kształtu.


Łezka w krawacie


Łezka w krawacie – co to jest? Jak ją zrobić? Podsumowanie

Łezka w krawacie to nic innego jak fałdka tworząca się poniżej węzła krawata. Można ją zrobić bardzo prosto, stosując się do 5 kroków przedstawionych w tym artykule. Przypominamy, że forma wiązania krawatu jest uzależniona od preferencji modowych konkretnego mężczyzny i nie każdy musi tworzyć łezkę. Warto jednak zadbać o stylizację dopasowaną do poszczególnych wydarzeń, a co najważniejsze – o tzw. całokształt stylizacji.


Jak zrobić łezkę w krawacie?


FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat łezki w krawacie.


#1 Dlaczego warto zrobić łezkę w krawacie?


Łezka w krawacie podkreśli elegancję i klasę mężczyzny. Pozwoli wyróżnić się wśród tłumu. Jest doskonałym uzupełnieniem stroju galowego.


#2 Na jakie wydarzenia jest przeznaczona łezka w krawacie?


Łezka w krawacie jest pożądanym elementem stroju formalnego i półformalnego. Sprawdzi się więc podczas uroczystości takich jak wesela, komunie oraz chrzciny. W zależności od charakteru danego wydarzenia – urodziny mogą okazać się również doskonałą okazją do ułożenia krawata w węzeł z łezką.


#3 Czym jest węzeł four-in-hand? Czy tylko w nim występuje łezka?


Węzeł four-in-hand to inaczej węzeł prosty, w którym łatwo uzyskać łezkę. W praktyce pozwala jednak na to również każdy inny węzeł. Z tekstu – jak wiązać krawat – dowiesz się, jak wykonać te najpopularniejsze.


#4 Jak przechowywać krawat? Czy może pozostać zawiązany?


Po zdjęciu krawat należy rozwiązać i rozprostować. Nierozwiązywanie węzła to częsta praktyka, ale jeśli zależy nam na elegancji, lepiej jej nie stosować. Przechowywane w ten sposób krawaty bardzo szybko się niszczą. Poza tym każda stylizacja wymaga tego, aby krawat zawiązać na nowo i dopasować jego długość do stanu spodni.


Łezka - krawat


W ofercie sklepu Recman.pl znajdziesz nie tylko gustowne krawaty, ale i wiele innych eleganckich dodatków. Wśród nich dostępne są między innymi: białe poszetki, bordowe muchy, srebrne spinki do mankietów oraz pasujące koszule na spinki.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj