0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 199,99 zł. Możliwy zwrot aż do 30 dni!

Jakie rękawiczki wybrać na zimę? Propozycje dla eleganckiego mężczyzny

Rękawiczki, podobnie jak elegancka torba, szal czy zegarek, należą do modnych akcesoriów współczesnego mężczyzny. Wykonywane z materiału lub skóry stanowią doskonałe uzupełnienie mniej, lub bardziej formalnych stylizacji. W artykule skupiamy się nad kryteriami doboru rękawiczek na zimę, które będą nie tylko wygodne, ale i stylowe, nawet jeśli mowa o minimalistycznych modelach.

Męskie rękawiczki na zimę – krótka historia okrycia na dłonie

Współcześnie rękawiczki pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. Rękawiczki dla mężczyzn chronią dłonie przed chłodem, ewentualnymi zabrudzeniami, a także przed szkodliwym promieniowaniem UV. W przeszłości jednak rękawiczki miały również symboliczne znaczenie. Ich posiadanie świadczyło o wysokim statusie społecznym, a cechowała je obecność haftów, guzików z drogocennych kruszców, frędzli i innych dekoracyjnych detali. Często wykonywano je także z jedwabnej tkaniny, skóry bądź obszywano futerkiem. O ich doniosłej roli świadczy też fakt, że rękawiczki były uznawane za jedno z insygniów cesarskich.


Męskie rękawiczki na zimę


Rękawiczki na zimę dla mężczyzny – materiałowe czy skórzane?

Rękawiczki wykonane z różnych materiałów różnią się między sobą stopniem formalności. Skórzane są oczywiście dużo bardziej eleganckie od ich materiałowych, zwykle dzianinowych odpowiedników. Wybierając rękawiczki na zimę, warto pomyśleć, jakiego typu odzież znajduje się w naszej garderobie. Jeśli przeważają w niej formalne zestawy garniturowe, najlepszym rozwiązaniem będą klasyczne skórzane modele o minimalistycznym wykończeniu. Egzemplarze uszyte z materiału bądź rękawiczki o nieco bardziej ekstrawaganckich szczegółach będą odpowiednie dla mniej zobowiązujących, casualowych zestawów. 


Jak dobierać rękawiczki na zimę dla mężczyzny? 

Dodatek w postaci rękawiczek powinien przede wszystkim doskonale przylegać do dłoni, ale i zbytnio jej nie opinać. Rękawiczki muszą mocno trzymać się dłoni, ale także łatwo zsunąć z niej w razie potrzeby. Do tego celu wystarczy zmierzyć obwód dłoni – bez kciuka – w najszerszym miejscu i na tej podstawie określić rozmiar. Sprawdź też długość palców.


Męskie rękawiczki zimowe


Nie bez znaczenia pozostaje barwa dodatku – rękawiczki, szczególnie skórzane, warto dopasować kolorystycznie do innych elementów ubioru ze skóry m.in. paska od zegarka, butów bądź paska do spodni. W przypadku materiałowych rękawiczek panuje większa dowolność – mogą one współgrać z nakryciem głowy lub szalikiem.


Rękawiczki pod modową lupą, czyli zwróć uwagę na detale

Rękawiczki dla eleganckiego mężczyzny ze skóry owczej lub koziej wyróżniają się także obecnością ozdobnych detali. Ściągacze przy nadgarstku nie tylko urozmaicają konkretne modele, ale także pomagają jak najlepiej dopasować je do dłoni. Podobną funkcję pełnią suwaki, które dodatkowo nadają rękawiczkom wyrazisty, odrobinę rockowy charakter. Natomiast guziki i dekoracyjne przeszycia czarnych czy brązowych rękawiczek to akcenty, które dodadzą minimalistycznej całości oryginalnego sznytu. Wybrane modele wzbogacono o technologię touchscreen, która ułatwia obsługę telefonu bez zdejmowania rękawiczek.


Męskie rękawiczki skórzane


Męskie rękawiczki zimowe – podsumowanie

Budując garderobę stylowego mężczyzny, nie zapominajmy o rękawiczkach na zimę. Oprócz funkcji bariery ochronnej przed różnymi zjawiskami atmosferycznymi (niską temperaturą, wilgocią, wiatrem itd.), męskie rękawiczki są nieodłączną częścią zimowych stylizacji oraz modową „kropką nad i”.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj