Akademia Dobrego Stylu

Jaki t-shirt do marynarki? Kiedy można postawić na to połączenie?

Mężczyzna ubrany w biały t-shirt, szarą marynarkę i beżowe spodnie

T-shirt do marynarki to idealna stylizacja na lato. I chociaż może się wydawać, że nie ma nic prostszego, niż dobrać koszulkę pod marynarkę, tak w praktyce tego rodzaju zestawienie także należy komponować w oparciu o pewne zasady. Poniżej piszemy, jak uniknąć modowej wpadki łącząc marynarkę z T-shirtem.

Jakie cechy powinien mieć dobry t-shirt do marynarki?

Koszulka zakładana pod marynarkę powinna spełniać kilka warunków.

  • Musi być wykonana z dobrej jakości materiału. Grubsza bawełna będzie optymalnym wyborem, ponieważ nie prześwituje i dobrze układa się na ciele.
  • Biały kolor jest zwykle najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek biel nie powinna być sprana czy poszarzała na skutek częstego noszenia. T-shirt w kolorze czarnym, brązowym lub szarym także będzie odpowiedni pod marynarkę. Inne kolory, zwłaszcza te neonowe, mogą prezentować się zbyt ekstrawagancko.
  • Dopuszczalne są klasyczne wzory, na przykład pasy. Należy jednak uważać na napisy, nadruki, grafiki itp. T-shirty ozdobione w ten sposób sprawdzają się jedynie w najmniej formalnych stylizacjach.
  • Koszulka pod marynarkę nie może być ani zbyt luźna ani zbyt opięta.
  • Dekolt nie może być zbyt głęboki.

Jeżeli T-shirt jest krótki i nie wystaje spod marynarki, nie trzeba wkładać go w spodnie. Gdy jest jednak odrobinę dłuższy, wówczas należy go schować.

T-shirt do marynarkiT-shirt do marynarki

Marynarka do T-shirtu – czym powinna się charakteryzować?

Zajmijmy się teraz marynarką. W jej przypadku także powinniśmy pamiętać o dwóch ważnych kwestiach.

  • Przede wszystkim do tego rodzaju stylizacji nigdy nie zakładamy formalnej marynarki od garnituru. Do T-shirtu zakładamy wyłącznie casualowe lub sportowe marynarki, ewentualnie lekkie blezery, które zazwyczaj są krótsze od tych formalnych.
  • T-shirty doskonale łączą się również z letnimi marynarkami, które nie mają podszewki lub półpodszewki. Taką marynarkę najlepiej zestawić z jeansami lub chinosami.

T-shirt i marynarka – klasyczne zestawienie na wiele okazji

T-shirt i marynarka to stylizacja, która doskonale podkreśla męską sylwetkę. Jest to zatem idealny strój dla panów, którzy regularnie korzystają z siłowni.

Nie oznacza to jednak, że panowie, którzy nie mogą pochwalić się wysportowaną figurą, powinni unikać tego rodzaju stylizacji. Od niedostatków figury powinny odciągnąć uwagę wszelkie desenie. Należy też pamiętać o tym, aby zarówno marynarka, jak i T-shirt nie opinały się zanadto na sylwetce.

T-shirt męski pod marynarką – kiedy nosić?

Koszulkę pod marynarkę możesz ubrać na rozmaite okazje. Sprawdzi się w bardzo wielu sytuacjach – na spacerze, w kinie, rodzinnym obiedzie, w pracy gdzie nie obowiązuje nas ścisły dress code. Można by tak jeszcze długo wymieniać. T-shirt i marynarka to bardzo uniwersalny i wielofunkcyjny zestaw. Nie zakładaj go jedynie na wyjątkowo oficjalne uroczystości. Są sytuacje, kiedy mężczyzna bezdyskusyjnie musi włożyć garnitur.

Nie tylko T-shirt. Co jeszcze można włożyć pod marynarkę zamiast koszuli?

Komponując casualowe stylizacje z marynarką w roli głównej, nie zapominajmy też o koszulkach polo. One także doskonale pasują do marynarki – oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy model odpowiedni do okazji i sylwetki.

Koszulka polo pod marynarkę – jaką wybrać?

Czym kierować się, poszukując koszulki polo pod marynarkę. Obowiązują tu podobne zasady, co w przypadku T-shirtu. Celujmy w modele jak najwyższej jakości w stonowanych kolorach. Wzorzyste koszulki polo również mogą dobrze prezentować się pod marynarką, ale tylko wtedy, gdy wybierzemy okrycie o jednolitej barwie. W innym wypadku stylizacja będzie przeładowana zbyt wieloma deseniami i tym samym – mało gustowna.

Koszulek polo oraz T-shirtów, które pasują pod marynarkę szukaj w naszym sklepie internetowym Recman.pl.