0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 199,99 zł. Możliwy zwrot aż do 30 dni!

Jaki pasek do garnituru wybrać?

Pasek do garnituru to element obowiązkowy. Nawet projekt z najwspanialszych tkanin, spod igły najlepszego mistrza nie będzie w stanie się bez niego obronić. Nie chodzi tu tylko o zasady i estetykę – nawet dyskretne poprawianie opadających spodni jest dalekie od elegancji. Aby uniknąć takiej wpadki, dowiedz się, jaki pasek do garnituru powinieneś wybrać, aby prezentować się jak najlepiej.

Jaki pasek do garnituru, a jaki do chinosów?

Podobnie jak każdy inny element stylizacji, pasek należy dopasować do okazji oraz do pozostałych elementów stroju. Jeżeli szukasz czegoś, co będzie nadawać się do spodni chino albo męskich jeansów, masz ogromne pole wyboru. W stylizacjach casualowych sprawdzą się zarówno paski skórzane, materiałowe, jak i plecione. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeżeli mamy do czynienia z garniturem. Wówczas należy stawiać na węższe, bardziej klasyczne paski, najlepiej te wykonane z naturalnej skóry i zwieńczone klamrą w prostokątnym kształcie – właśnie tak powinien wyglądać odpowiedni pasek do garnituru.

 

Pasek do garnituru – jaka klamra, kolor i rozmiar?

Tak jak wspomnieliśmy, najlepszy pasek do spodni garniturowych to taki z klasyczną, prostokątną klamrą. Bardziej masywne i zdobne elementy są dozwolone wyłącznie w stylizacjach codziennych. Paski z klamrami automatycznymi też będą odpowiednim wyborem do garnituru, pod warunkiem że klamra jest wąska i dyskretna.

 

Zostaje jeszcze kolor – klamry metalowe występują najczęściej w dwóch odcieniach: srebrnym i złotym. Ważne, aby odcień klamry paska był spójny z resztą metalowych elementów, takich jak spinki do mankietów czy koperta zegarka.

 

Wielu mężczyzn zastanawia się, jaki pasek założyć do granatowego garnituru. Spieszymy z odpowiedzią: dobrym wyborem będzie zarówno kolor czarny, jak i brązowy. Najlepiej zdecydować się na model w tym samym kolorze, co pozostałe elementy skórzane – przede wszystkim buty, ale też rękawiczki czy torba. Nie zawsze da się dopasować odcienie 1:1 – zwłaszcza w przypadku brązowych akcesoriów – ale warto starać się odszukać jak najdoskonalsze odpowiedniki.

 

Jeszcze jedną niezwykle istotną kwestią jest dobór rozmiaru paska do garnituru. Niby mała rzecz, ale wiele od niej zależy i niestety łatwo tutaj o błąd. Przed zakupem paska koniecznie zmierz swój obwód pasa. Rozmiary dostępne w sklepach – np. 90 czy 100 – odpowiadają długości paska. Jeżeli jesteś szczupły, unikaj bardzo długich pasków – nie ma nic gorszego, niż nieestetycznie zwisająca końcówka. Wprawdzie w niemal każdym modelu odnajdziesz kilka dziurek, jednak o idealnym doborze rozmiaru możemy mówić dopiero wtedy, gdy pasek zapina na się na środkową dziurkę.

paski do garnituru do wyboru

 

Jaki pasek do garnituru ślubnego?

Najwięcej problemów nastręcza wybór paska w dniu ślubu. Wiadomo, że tego dnia należy prezentować się jak najlepiej. Zarówno Panna Młoda, jak i Pan Młody muszą zadbać o całe morze dodatków. W przypadku mężczyzny oprócz krawata, poszetki, spinek i obuwia, niezwykle ważny jest właśnie pasek. Poza tym, że przytrzymuje w tańcu spodnie, pełni przede wszystkim funkcję ozdobną.

 

Jaki pasek będzie zatem odpowiednim wyborem do garnituru ślubnego? Jak zwykle przy oficjalnych okazjach, kolor paska powinien odpowiadać kolorowi obuwia Pana Młodego. Aby osiągnąć taki efekt, dobrze jest zaopatrzyć się w oba elementy stylizacji w tym samym sklepie – w przeciwnym razie możemy mieć problem z doborem idealnego odcienia. Jak zawsze: do czarnych butów będzie pasował czarny pasek, a do brązowych – brązowy. Także faktury paska i obuwia powinny sobie odpowiadać.

 

Jednym z najważniejszych elementów paska do garnituru ślubnego jest oczywiście klamra. Podobnie jak w przypadku innych oficjalnych okazji, jej kolor powinien odpowiadać odcieniowi reszty metalowych elementów. Jeżeli chodzi o materiał, najlepszym wyborem będzie naturalna lub dobrej jakości ekologiczna skóra. Materiałowe, plecione czy jakiekolwiek inne paski zupełnie nie nadają się na taką uroczystość. W dniu ślubu warto przywiązać szczególną wagę do kwestii rozmiaru. Oczy wszystkich gości będą zwrócone na Pana Młodego – dobrze jest zadbać o to, aby – zgodnie z naszą wskazówką – pasek zapinał się na środkową dziurkę. Pod żadnym pozorem końcówka nie może zwisać po zapięciu.

 

Alternatywa dla paska do garnituru

Oczywiście istnieje dla paska pewna alternatywa – szelki. Doskonale wywiązują się z zadania podtrzymywania spodni, a przy tym prezentują się niezwykle estetycznie. Panowie, którzy mają masywne sylwetki, a zwłaszcza trochę więcej ciała w okolicy pasa, powinni postawić właśnie na takie rozwiązanie. Jest to też doskonała opcja dla osób, które cenią sobie tradycyjne stylizacje w stylu vintage.

 

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj