Czarne spodnie: chinosy, materiałowe czy jeansy?
Wspólnym mianownikiem kilku fasonów spodni może być czarna barwa. Poszczególne fasony będą się natomiast różnić przeznaczeniem. Czarne spodnie garniturowe przydają się w sytuacjach na wskroś oficjalnych, chinosy podczas smart casualowych okazji, a jeansy w trakcie wykonywania codziennych czynności. Co ważne, typ marynarki, a przede wszystkim jej kolor mogą zmodyfikować charakter czarnych spodni.
Czarna marynarka do czarnych spodni – wieczorowa klasyka
Takie zestawienie możemy śmiało określić jako wieczorowe. Jest to niezwykle klasyczne połączenie, choć nie brakuje też przeciwników takiego rozwiązania. Głównym zarzutem pod adresem stylizacji pod nazwą total black look jest często modowa nuda. Wielbiciele zabawy poszczególnymi elementami garderoby zwracają się ku innym, bardziej nieszablonowym kolorom. W trakcie dobierania czarnej marynarki do czarnych spodni trzeba też zwrócić uwagę na odcień (tak zwaną „głębię”) czerni obu elementów – jeśli będą się od siebie różnić, istnieje ryzyko uzyskania niechlujnego wyglądu.
Granatowa marynarka do czarnych spodni – półformalny zestaw
Wybór granatowej marynarki do czarnych spodni będzie mniej oczywistym rozwiązaniem niż zestaw total black look. Granat może być kolorem zarówno casualowym, jak i wysoce eleganckim. Wszystko zależy od stopnia formalności elementów garderoby. Przykładowo, wybierając tweedową marynarkę dwurzędową, uzyskamy zupełnie inny efekt, niż w przypadku sportowego modelu.
Wybierając marynarkę do czarnych spodni, możesz postawić na w pełni czarno-granatowy zestaw. Aby taki strój prezentował się dobrze, dołącz do marynarki i spodni czarne buty oraz granatową koszulę.
Możesz obrać też inny kierunek. W modzie – choć nie tylko, zasada ta obecna jest m.in. w aranżacji wnętrz – obowiązuje reguła kolorystycznego umiaru. Polega ona na komponowaniu stylizacji z udziałem trzech barw. Zasada ta dotyczy głównych elementów ubioru, czyli np. koszuli, marynarki i spodni, natomiast w kwestii dodatków panuje większa dowolność. Dlatego w granatowo-czarnym zestawie może pojawić się także biała, beżowa czy bordowa koszula oraz multikolorowa poszetka.
Szara marynarka do czarnych spodni – oficjalnie i na luzie zarazem
Szaro-czarna stylizacja na pierwszy rzut oka może wyglądać nudno. To jednak zbyt pochopna ocena. Szara, m.in. kraciasta, marynarka do czarnych spodni to z założenia eleganckie połączenie. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco je ubarwić, wprowadzając casualowe elementy takie jak: wzorzyste skarpetki, sneakersy bądź T–shirt z wyrazistym nadrukiem. Można również pobawić się różnymi odcieniami szarości – od popielatego do grafitowego. Zabieg ten zaowocuje intrygującym wizerunkiem. Warto też wspomnieć, że jasna, szara marynarka rozjaśni całą stylizację.
Beżowe i bordowe marynarki do czarnych spodni – czy to dobre połączenie?
Bordowa marynarka w towarzystwie czarnych spodni jest wyrazista, ale wypada bardzo elegancko. Taki zestaw możesz swobodnie założyć na wiele okazji – to połączenie pasuje zarówno do biura, jak i na kolację z przyjaciółmi czy obiad rodziny.
Piaskowy beż i camelowy brąz to najmodniejsze kolory już od kilku sezonów. Mimo to marynarki w tychże odcieniach nie są częstym wyborem, zwłaszcza w duecie z czarnymi spodniami. Takie połączenie kolorystyczne wielu może wydawać się zbyt wyraziste. Naszym zdaniem jednak kontrast między marynarką w piaskowym, czy wielbłądzim odcieniu a czarnymi spodniami prezentuje się wyjątkowo dobrze! Wystarczy dobrać pasujące dodatki, np. białą koszulę i brązowe akcesoria skórzane, by całość prezentowała się spójnie.
Jaka marynarka pasuje do czarnych spodni? Podsumowanie
Czarna, granatowa, szara, biała, a nawet beżowa i bordowa – posiadacze czarnych spodni mają naprawdę szeroki wybór, jeśli chodzi o kolor marynarki. Jest to doskonała okazja do urozmaicenia stylizacji i dopasowania zestawu do konkretnej okazji: codziennej, smart casualowej bądź oficjalnej.