Buty lakierki (3)

Lakierki męskie – buty na wyjątkowe okazje


Wyróżniamy wiele rodzajów butów męskich – czarne lakierki męskie to najelegantsze z nich. Wkłada się je jedynie do fraka, smokingu i wieczorowego garnituru na wydarzenia o wysokiej randze. Zdecydowanie nie są to buty, które można włożyć do jeansów i koszuli, czy innych zestawów casualowych. Ich przeznaczeniem są wyłącznie wieczorne, eleganckie uroczystości. Jeśli zastawiasz się zatem, jakie buty włożyć na sylwestrowe przyjęcie albo karnawałowy bal, czarne lakierki męskie będą odpowiednim wyborem.


Lakierki męskie – buty bez których nie stworzysz zestawu black tie


Jeszcze do niedawna adnotacja „black tie” była często spotykana na zaproszeniach na różne gale i przyjęcia. Obecnie zwyczaj ten przetrwał jedynie w nielicznych kręgach. Wciąż organizowane są jednak uroczystości, gdzie wymagany jest taki strój, dlatego warto wiedzieć, co się na niego składa.


Czym jest zatem black tie? I dlaczego wkładamy do niego czarne lakierki męskie? Jeśli na zaproszeniu widnieje taka adnotacja, oznacza to, że mężczyzna powinien włożyć klasyczny smoking – czarny lub granatowy – inne kolory nie wchodzą w grę w godzinach wieczornych. Z kolei do smokingu – czy to czarnego, czy granatowego – pasują jedynie klasyczne męskie lakierki w kolorze czarnym, ponieważ strój wieczorowy powinien mieć oszczędną paletę barw. Z tego samego powodu koszula powinna być biała, a mucha lub krawat – czarne.


Męskie lakierki z oferty Recman


W sklepach Recman znajdziesz lakierki męskie w wielu rozmiarach. Fasony są klasyczne oraz zgodne z zasadami męskiej elegancji. Wszystkie buty szyjemy w Polsce z najwyższej jakości skóry naturalnej. Oprócz lakierek mamy w ofercie wiele innych butów, które są niezbędnikami w szafie dobrze ubranego mężczyzny. Kupisz u nas również akcesoria, dzięki którym lepiej zadbasz o swoje obuwie np. cedrowe prawidła.