Akademia Dobrego Stylu

Jak mężczyzna może się ubrać na andrzejki?

Mężczyzna ubrany w granatowy garnitur w paski, granatową koszule i krawat

Jak mężczyzna może ubrać się na andrzejki? Nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę, że takie imprezy odbywają się w różnych miejscach, a każda z nich może mieć inny charakter. W artykule poniżej rozważyliśmy zatem trzy różne scenariusze i zaproponowaliśmy pasujące do nich stylizacje. Liczymy na to, że tym sposobem pomożemy Ci wybrać strój na andrzejkową zabawę.

Jak się ubrać na andrzejki w lokalu – elegancki strój andrzejkowy

Choć takie przyjęcia to już rzadkość, może się zdarzyć, że zostaniesz zaproszony na bal andrzejkowy odbywający się w lokalu o wyjątkowo formalnym charakterze i wysokim standardzie. Jak się ubrać na andrzejki organizowane właśnie w takiej formie?

Najbezpieczniejszą, niezawodną opcją będzie czarny lub granatowy garnitur z białą koszulą. Do kompletu dobierz czarne derby lub oksfordy. Jakie akcesoria pasują do takiego stroju andrzejkowego? W roli dodatków doskonale sprawdzi się klasyczny, bordowy krawat i poszetka z rantem w podobnym odcieniu. Wybierając okrycie wierzchnie, pamiętaj o tym, by płaszcz lub kurtka zakrywały marynarkę i pasowały kolorystycznie do całej stylizacji.

Męska stylizacja na andrzejkiMęska stylizacja na andrzejki

Stylizacja męska na andrzejki – co ubrać na domówkę z wróżbami?

Na domową prywatkę z wróżbami i laniem wosku postaw na stylizację w bardziej casualowym wydaniu. Jako strój andrzejkowy proponujemy wówczas nietypowy sweter w granatowym kolorze z golfem w kontrastującym odcieniu i kraciaste spodnie w podobnych odcieniach. Idealnym okryciem wierzchnim będzie klasyczny płaszcz. To oryginalna, korespondująca z motywem przewodnim stylizacja na andrzejki. Mężczyzna ubrany w ten sposób z pewnością zrobi wielkie wrażenie!

Strój na luźne andrzejki w pubie

Andrzejkowa impreza może być po prostu luźnym spotkaniem w pubie. Jak na takie andrzejki może się ubrać mężczyzna?

Wystarczą czarne lub granatowe dżinsy, które możesz połączyć z nieformalną koszulą typu slim fit i sportową marynarką. Do takiego stroju pasują m.in. trzewiki, ale jeżeli jesteś fanem sneakersów, nie musisz z nich rezygnować. Jeśli chcesz nadać stylizacji jeszcze bardziej casualowego charakteru, zamień koszulę na longsleeve. W drodze na imprezę i tuż po niej narzuć na siebie pikowaną kurtkę.

Jak się ubrać na bal andrzejkowy?

Andrzejki jako takie nie zobowiązują do włożenia określonego stroju, chyba że zaproszono nas na bal kostiumowy. Wybierając stylizację na taką okazję powinniśmy zatem kierować się przede wszystkim tym, gdzie i w jakim towarzystwie odbywa się impreza. To oczywiste, że inaczej ubierzemy się na zabawę taneczną, a inaczej na zwykłą domówkę.

Strój andrzejkowy na bal powinien charakteryzować się wyższym stopniem formalności. Idealnym rozwiązaniem będzie klasyczna i ponadczasowa stylizacja, która urozmaicisz za pomocą nowoczesnych akcentów, które reprezentują Twój niepowtarzalny styl. W poszukiwaniu inspiracji, odwiedź naszego bloga – znajdziesz tam między innymi krótki przewodnik po rodzajach garniturów.

Jak się ubrać na andrzejki? Podsumowanie

O czym jeszcze powinien wiedzieć mężczyzna, który zastanawia się: jak ubrać się na andrzejki? Jak zwykle warto zwracać uwagę na to, aby ubrania, jakie zakładamy były jak najwyższej jakości, także gdy mowa o stylizacjach casualowych. W praktyce to właśnie takie detale, jak dobrej klasy materiał wyróżniają stylizację nad tle innych, dodając jej klasy.