0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 199,99 zł. Możliwy zwrot aż do 30 dni!

Butonierka ślubna oraz butonierka dla świadka – jak powinny wyglądać?

Mężczyźni dbający o swój wygląd bardzo często chcą dopasować ubiór stosownie do okazji – szczególnie gdy wybierają się na ślub jako pan młody lub świadek. Wówczas odważniej sięgają po wyraziste dodatki. Jednym z nich jest butonierka ślubna – a konkretniej umieszczana w niej dekoracja – obecnie to niezbędny element zarówno dla świadka, jak i pana młodego. W tym artykule wyjaśniamy różnice pomiędzy butonierką i brustaszą. Podpowiadamy dodatkowo, jak włożyć kwiat do butonierki czy też przedłużyć jego trwałość.

Jakie są różnice między butonierką i brustaszą?

Butonierka to nic innego jak oczko w klapie marynarki znajdujące się po tej samej stronie, co brustasza.


Brustasza natomiast to mała kieszonka zewnętrzna znajdująca się w marynarce wykorzystywana do noszenia poszetki. Niektórzy wkładają do niej kwiaty, myląc ją z butonierką.


W większości garniturów ślubnych butonierka jest obszyta (szczególnie w tych droższych). Można w niej umieścić kwiat, aby podkreślić wyjątkowość swojego eleganckiego ubioru. Jakie kwiaty wykorzystać? – naszym zdaniem może być to zarówno pojedynczy kwiat, jak i mały bukiecik. Zależy to od indywidualnych preferencji pana młodego i świadka.


Pan młody - butonierka


Butonierka dla pana młodego


Dowiedz się więcej: Brustasza, butonierka, poszetka: która to kieszonka w marynarce?


Zapamiętaj!


Zamiast kwiatka możemy włożyć do butonierki metalowy znaczek lub ozdoby przypominające kwiaty (mogą to być też przypinki).


Butonierka ślubna – jak prawidłowo włożyć kwiat do butonierki i przedłużyć jego trwałość?

Kwiat do butonierki wkładamy w taki sposób, aby pąk był jak najbardziej wyeksponowany. Łodyżkę natomiast należy skrócić i przełożyć przez pętelkę, która jest pod klapą. W niektórych marynarkach może jej nie być – wówczas należy ją doszyć samodzielnie (ewentualnie skorzystać z pomocy krawca lub krawcowej). Warto również wspomnieć, że dekoracja w butonierce dla pana młodego i świadka jest w większości przypadków niezbędna przez minimum kilka godzin. Aby przedłużyć jej trwałość, należy spryskiwać kwiat wodą co około 30 minut (lub wykorzystać środek uszczelniający do kwiatów).


Butonierka pana młodego


Butonierka ślubna


FAQ – butonierka ślubna – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce butonierek.


#1 Ile kosztują kwiaty do butonierki ślubnej?


Kwiaty do butonierki ślubnej kosztują średnio kilkadziesiąt złotych, w zależności od dobranej kompozycji. Tańszą alternatywą jest włożenie do butonierki pojedynczego kwiatu – z kwiaciarni albo z własnego ogrodu.


#2 Jak powinna wyglądać butonierka ślubna dla pana młodego?


Butonierka pana młodego powinna składać się z identycznych kwiatów jak bukiet panny młodej. Jeśli jest wykonany w większości z róż – dobrze, aby w butonierce pana młodego widniała analogicznie róża.


#3 Co zrobić, aby przedłużyć trwałość kwiatów w butonierce?


Istnieje wiele sposobów, dzięki którym kwiat przez cały wieczór będzie wyglądał świeżo. Łodygę można np. umieścić w specjalnym uszczelniaczu używanym przez florystów. Umieszczony z tyłu klapy marynarki powinien pozostać niewidoczny. Ponadto dekorację butonierki warto przechowywać w szklance wody, najlepiej w lodówce, aby nie straciła świeżości jeszcze przed uroczystością.


#4 Czy kwiat w butonierce wyklucza poszetkę?


W żadnym wypadku! Oba dodatki mogą być noszone w tym samym czasie. Warto jednak, aby były do siebie odpowiednio dopasowane.


#5 Czy kwiat to jedyna dekoracja, jaką można umieścić w butonierce?


Nie. Do butonierki wkłada się również dekoracyjne szpilki. Często robią to m.in. politycy, wkładając do butonierki szpilki z flagą kraju, jaki reprezentują. Szpilki mogą przyjmować różne kształty – przykładowo w ofercie Recman znajdziesz szpilki w kształcie ozdobnych muszek.


W naszej ofercie znajdziesz elementy, które pozwolą skompletować elegancką stylizację pana młodego. Oferujemy między innymi: garnitury, koszule męskie na długi rękaw, buty ślubne oraz dodatki takie jak spinki ślubne do mankietów.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj