0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa od 199 zł + maseczka i krawat gratis .

"Black tie" - Męski kod ubioru

Recman Black Tie

Smoking


Jeżeli wybieramy się na przyjęcie, gdzie obowiązującym dress code jest black tie, mężczyzna powinien założyć smoking. Tradycyjny smoking jest w kolorze czarnym, ale możemy zdecydować się także na model w odcieniu ciemnogranatowym.  Obecnie, najbardziej popularne są eleganckie marynarki z szalowymi klapami, zapinane na jeden guzik. Dodatkowego szyku  nadaje fakt, że klapy w marynarce smokingowej zwykle pokryte są jedwabiem bądź atłasem. Możemy także zdecydować się  na dwurzędową marynarkę - jest to rozwiązanie mniej popularne, ale również dopuszczalne.

Strój wieczorowy musi sprawiać wrażenie kosztownego. Smoking zazwyczaj wykonany jest z wysokogatunkowej wełny, ale coraz częściej zdarzają się odstępstwa od tej reguły.

Bardzo popularne są również aksamitne marynarki, które wspaniale prezentują się jako element wieczorowej kreacji. O ile jednak, w klasycznej wersji marynarka i spodnie muszą być wykonane z tego samego materiału, , w przypadku gdy decydujemy się na aksamitną marynarkę, dół musi pozostać gładki.

Tylko dwa kolory


Recman Black Tie 2Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na klasyczny czarny smoking lub ciemnogranatowy garnitur z marynarką z atłasowymi klapami, łączymy je wyłącznie z białą koszulą. Koszula smokingowa jest wyjątkowo szykowna, do wyboru mamy koszulę z plisowaniem, najczęściej wykończoną eleganckimi, jubilerskimi guzikami lub koszulę z zakrytymi guzikami, przysłoniętymi plisą. Bez względu na to, na który model się zdecydujemy, koszula do smokingu musi być biała i posiadać mankiety zapinane na spinki.

Recman Black Tie Jeżeli chodzi o akcesoria, zasady stroju wieczorowego dość mocno nas ograniczają. Przede wszystkim, nie dajmy się zmylić dosłownemu tłumaczeniu i nie zakładajmy krawata. Black tie oznacza, że należy założyć muszkę. Obowiązkowym dodatkiem są także wspomniane spinki do mankietów, z kolei idealnym uzupełnieniem marynarki będzie biała poszetka. Opcjonalnie można założyć kamizelkę lub czarny pas (tzw. cummerbund), które dodatkowo podkreślą elegancki charakter stylizacji. Buty, najlepiej lakierki, również powinny być w kolorze czarnym.

Formalny strój nie pozostawia nam wiele możliwości manewru jeżeli chodzi o chęć własnej ekspresji.  Najważniejsze jest zachowanie standardów dobrego smaku i elegancji. Odstępstwa od zasad są zwykle akceptowane w przypadku gwiazd prezentujących się na czerwonych dywanach,  jednak podczas formalnego przyjęcia, w przypadku wyjątku od reguł łatwo o faux pas. Pamiętajmy więc, że miejsce i okazja to najistotniejsze wyznaczniki stroju.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj