Akademia Dobrego Stylu

Koszula i krótkie spodenki – czy można je razem nosić?

Mężczyzna ubrany w krótkie jasne spodnie z brązowymi butami

Łącząc koszulę i krótkie spodenki, należy pamiętać, że nie jest to strój odpowiedni na każdą okazję. Ubranie się w ten sposób na nieformalne przyjęcie na świeżym powietrzu czy na randkę, będzie jak najbardziej w dobrym guście. Jednak taki strój nie sprawdzi się w miejscach takich jak kościół, teatr czy spotkanie biznesowe.

Krótkie spodenkiKrótkie spodenki

Oto 4 rady, które pomogą Ci w gustownym stylu połączyć koszulę z krótkimi spodenkami

  1. 1. Wybierz spodenki z odpowiedniego materiału

Nie należy mylić klasycznych krótkich spodenek męskich ze sportowymi szortami. Te drugie, ubieramy często do gry w piłkę czy na plażę, zatem założenie ich do koszuli nie wchodzi w grę. W typowo miejskich stylizacjach należy unikać spodenek ze śliskiego poliestru. Idealnie sprawdzą się za to lniane czy też spodnie bawełniane takie jak np. chinosy męskie z krótkimi nogawkami.

  1. 2. Stawiaj na stonowane kolory

Jeżeli stylizacja ma wyglądać stylowo, dobrze przemyślany musi być także dobór kolorów. Pożądany efekt można uzyskać np. dzięki łączeniu ze sobą tych samych barw w różnych odcieniach. Granatowe spodenki będą świetnie komponowały się z błękitną koszulą, za to do jasnoszarej koszuli idealnie pasować będą o dwa, trzy tony ciemniejsze spodenki. Unikamy raczej bardzo śmiałego łączenia jaskrawych kolorów, jak na przykład czerwień i zieleń. Dla tych, którzy nie do końca czują się pewnie w łączeniu barw, polecamy wybór luźnej, białej koszuli, która będzie pasowała do większości odcieni spodenek.

  1. 3. Koszula i spodenki – jaką długość wybrać?

Istotnym elementem przy dobieraniu spodenek do koszuli jest także długość obu elementów. Najbardziej optymalną długością spodenek są te sięgające przed kolano. Zbyt krótkie spodenki kojarzone będą raczej z elementem stroju sportowego, za to spodenki za kolano optycznie zaburzają proporcje sylwetki. Jeżeli chodzi o koszulę, tutaj również istotną rolę odgrywa długość – tyle że rękawów. W casualowych, letnich stylizacjach dopuszczalne są koszule z krótkim rękawem. Znacznie lepszy efekt uzyskasz jednak, gdy włożysz do krótkich spodenek koszulę męską z długim rękawem. Podwinięte rękawy będą wyglądały bardzo stylowo.

  1. 4. Nie przesadź z elegancją

Połączenie typu krótkie spodenki i koszula jest jak najbardziej dopuszczalne. Jednak należy pamiętać, że nie jest to mimo wszystko stój formalny. Dlatego lepiej nie wybierać połączenia casualowych spodenek – przykładowo z elegancką białą koszulą i czarną marynarką. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie nieco luźniejsza koszula, połączona z lnianymi krótkimi spodniami. Takie zestawienie sprawi, że strój będzie spójny pod kątem stylistycznym.

Koszula i spodenki – połączenie idealne na lato

Łączenie koszuli z krótkimi spodenkami bardzo często rodzi wiele wątpliwości w głowach mężczyzn. Taki strój wielu osobom wydaje się ryzykownym zabiegiem modowym. W praktyce wystarczy jednak wybrać bardziej eleganckie szorty z dobrej jakości materiału, a następnie dobrać do spodenek odpowiednią koszulę, aby przekonać się, że taki strój może być jednocześnie stylowy i bardzo komfortowy.