0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej kwoty 199,99 zł

Jak się zmierzyć, aby dobrze dobrać rozmiar ubrania?

Przed kupnem odzieży przez internet warto poznać swoje wymiary, aby mieć pewność, że zamówione ubranie będzie na nas pasować. Wielu panów nie wie jednak, jak poprawnie się zmierzyć. Z myślą o nich przygotowaliśmy więc krótki poradnik, w którym jasno opisaliśmy, na czym polega pobieranie miary.

Jak poprawnie się zmierzyć?

Aby mieć pewność, że ubranie będzie pasować, potrzebujesz nie jednego, a kilku pomiarów.jak się mierzyć


Aby dobrać koszulę pasującą do sylwetki, będziesz potrzebować więcej informacji niż tylko rozmiar kołnierzyka. Trzeba także zmierzyć obwód w klatce piersiowej i talii, a także długość rękawa, co jest szczególnie ważne w przypadku koszul z długim rękawem. To samo dotyczy marynarki i garnituru. W ostatnim przypadku należy również pobrać miarę z bioder i nóg.


Wykonanie tych wszystkich pomiarów to nic trudnego, pod warunkiem że:


  • • Dysponujemy miękką, elastyczną miarą krawiecką (tzw. centymetrem), który dobrze przylega do ciała i nie odkształca się.

  • • Dokładnie zdejmujemy wymiary (w tym celu warto poprosić o pomoc kogoś bliskiego).

  • • Wiemy, w jakim miejscu dokładnie się mierzyć.

Ostatni podpunkt budzi najwięcej wątpliwości wśród większości panów, dlatego omówiliśmy go w szczegółach, zaczynając od kołnierzyka, a kończąc na butach.


mierzenie sylwetki


Jak zmierzyć obwód szyi

Obwód szyi jest niezbędny, aby dobrać odpowiedni rozmiar kołnierzyka. Zdejmowanie miary w tym miejscu jest bardzo proste. Wystarczy wziąć centymetr, opleść nim szyję przy jej podstawie i odczytać miarę.


Jak zmierzyć obwód klatki piersiowej

Klatkę piersiową mierzymy w jej najszerszym miejscu, czyli ok. 2cm poniżej pach. Centymetr powinien dość ciasno przylegać do ciała i być ułożony horyzontalnie do podłogi.


Jak zmierzyć się w pasie

Zdjęcie miary w pasie jest dla większości panów największym wyzwaniem. W praktyce jest to bardzo proste. Wystarczy trzymać się poniższych wskazówek:


  • • Obwód pasa mierzy się w miejscu noszenia spodni, niewiele poniżej pępka (ok. 1 cm), nad biodrami.

  • • Pomiaru najlepiej dokonać rano, nigdy po obfitym posiłku, bo wtedy wynik nie będzie poprawny.

  • • Pomiaru dokonujemy na wydechu.

  • • Nie wciągamy brzucha! Mięśnie powinny być rozluźnione.

  • • Centymetr prowadzimy horyzontalnie do podłoża. Powinien przylegać do sylwetki, ale jej nie opinać.

Pamiętaj też, że mierząc się, zawsze należy zdjąć ubranie. Niezależnie od tego, czy mierzymy się w klatce piersiowej, czy w talii.elastyczna miara krawiecka


Jak zmierzyć się w biodrach

Biodra, podobnie jak klatkę piersiową, mierzymy w ich najszerszym punkcie. Należy stać prosto i prowadzić centymetr równolegle do podłoża.


Jak zmierzyć długość nogawki

Nogawki mierzymy w dwóch miejscach: po ich zewnętrznej i wewnętrznej stronie. Tym razem, zamiast dokonywać pomiarów na sobie, lepiej wyjąć z szafy spodnie, które dobrze na nas leżą. Wewnętrzną długość nogawki mierzymy od krocza do końca nogawki; zewnętrzną od pasa do końca nogawki.


Mierząc spodnie, warto też zanotować szerokość nogawki. To bardzo ważne, szczególnie wtedy, gdy kupujemy spodnie typu slim fit i zależy nam na tym, aby nie opinały zanadto łydki.


Jak zmierzyć długość rękawa

Chcąc zmierzyć długość rękawa, warto poprosić kogoś o pomoc. Samemu trudno zdjąć w tym miejscu miarę. Gdy mamy już pomocnika, stajemy prosto i luźno opuszczamy ręce. Druga osoba powinna przyłożyć centymetr do kości ramiennej (miejsca, gdzie zwykle wszyty jest rękaw) i poprowadzić go aż do nasady kciuka.mierzenie wymiarów do garnituru


Innym sposobem na zmierzenie długości rękawa jest zdjęcie miary z dobrze dopasowanej koszuli czy marynarki, którą mamy już w szafie. Rękaw mierzymy od szwu naramiennego do końca rękawa (włącznie z mankietem w przypadku koszuli).


Jak zmierzyć długość wkładki buta

Najprostszym sposobem na zmierzenie długości stopy jest odrysowanie obu stóp na czystej kartce papieru. Następnie przykładamy do naszego rysunku linijkę i mierzymy na płasko odległość między końcem dużego palca a piętą. Warto wykonać pomiary obu stóp. Jeżeli jedna z nich okaże się większa, pod uwagę bierzemy właśnie jej wymiary.jak się zmierzyć - mężczyzna


Jak poprawnie się zmierzyć – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z powyższymi wskazówkami mierzenie się nie będzie Ci już sprawiać problemów, a internetowe zakupy staną się przyjemniejsze. Pamiętaj, że nawet jeżeli nie uda Ci się trafić z rozmiarem, przysługuje Ci 30 dni na zwrot zamówionego towaru.Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj