0,00 zł 0

801 403 403

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 199,99 zł. Możliwy zwrot aż do 30 dni!

Jak się ubrać na imprezę firmową jako mężczyzna?

Jak się ubrać na imprezę firmową? Mężczyźni mają na tę okoliczność mniejszą liczbę wariantów stroju, niż kobiety. Nie jest to problem, ponieważ dzięki temu trudniej o modowy błąd. W większości przypadków wystarczy standardowe połączenie marynarki z koszulą, jednak niektóre wydarzenia mogą wymagać bardziej oficjalnego stroju.

Jak się ubrać na imprezę firmową, gdy jesteś mężczyzną? Podstawowe wskazówki

W wielu przedsiębiorstwach regularnie organizowane są imprezy firmowe. Jak się ubrać na tę okazję? Najważniejsza zasada brzmi: stylizacja na imprezę firmową powinna korespondować z charakterem samego przyjęcia oraz okolicznościami, w jakich ono się odbywa. Wigilia firmowa mająca miejsce zaraz po pracy raczej nie jest okolicznością, na którą należy zakładać garnitur. Jednak w sytuacji, gdy na takim przyjęciu znajdą się na przykład osoby ze ścisłego kierownictwa lub inwestorzy z zewnątrz, warto ubrać się odrobinę bardziej elegancko.


Elegancki strój na imprezę firmową – garnitur Recman


Kompletując strój na imprezę firmową, pamiętajmy również o kwestiach takich jak pora roku, charakter przyjęcia, miejsce imprezy itp. Na letni, firmowy grill na działce, ubierzemy się inaczej, niż na przykład na bankiet w klubie wydany na cześć podpisania jakiegoś lukratywnego kontraktu. Impreza integracyjna w restauracji także może wymagać od nas innego stroju, niż niewielkie przyjęcie urodzinowe w domu.


Jak zatem mężczyzna powinien ubrać się na imprezę firmową? Jakie stylizacje powinny być odpowiednie?


Impreza w eleganckiej restauracji, na przykład oficjalna integracja lub ważne, biznesowe spotkanie


Jeżeli branża, w której pracujemy, wymaga od nas ścisłego dress code’u, wówczas warto postawić na klasyczną elegancję. Dobrej jakości, szary lub niebieski garnitur, gładka, biała lub niebieska koszula, dobrej jakości krawat, skórzane buty dopasowane do pozostałych elementów ubrania. W tym przypadku raczej nie powinniśmy stawiać na ekstrawagancję. Jedynie w niektórych sytuacjach można sobie pozwolić na przełamanie klasycznego stroju, na przykład jakimś interesującym krawatem lub poszetką, delikatnym wzorem na koszuli, a nawet muchą.


A jak się ubrać na imprezę o wyższym stopniu formalności, jeśli dress code nie jest wymagany?, Wówczas mężczyzna może zdecydować się na mniej formalny garnitur, na przykład w kratę. Do tego brązowe buty i skórzane dodatki w takim samym kolorze. Krawat i koszula także mogą mieć na sobie wzór – prążki lub kratę. Całość można przełamać jakimś interesującym dodatkiem, na przykład ciekawą poszetką.


Formalny strój na imprezę firmową – garnitur Recman i kamizelka


Impreza firmowa w klubie


Już sam fakt, że firmowa impreza ma miejsce w klubie, jest dużą wskazówką odnośnie stroju – styl smart casual jest w tej sytuacji optymalnym wyborem.


Wówczas strój na imprezę firmową może składać się z nieformalnej, sportowej marynarki oraz jaśniejszych spodni, na przykład chinosów. Do koszuli nie musimy zakładać muchy ani krawata, a jeżeli zastąpimy ją gładkim T-shirtem, również nic złego się nie stanie. Do tego brązowe derby, monki lub brogsy i mamy gotową stylizację na imprezę firmową w klubie.


Strój na imprezę firmową w klubie – casualowy garnitur i T-shirt


Impreza w plenerze


Firmowe imprezy w plenerze raczej nie wymagają od nikogo eleganckich stylizacji. Tym niemniej wszystko zależy od okoliczności. Jeżeli jest to niezobowiązujący grill, wówczas zwykły strój casualowy powinien być wystarczający. Jeśli jednak zaproszono nas na garden party, wtedy warto zdecydować się na elegantszy strój w stylu smart casual, na przykład lekką marynarkę, jasną koszulę, chinosy i mokasyny.


Jak mężczyzna może się ubrać na imprezę firmową? Podsumowanie

Jeżeli jesteś mężczyzną i nie wiesz, jak się ubrać na firmową imprezę, postaw na bezpieczne sprawdzone stylizacje. Poza tym im wyższy stopień formalności takiego spotkania, tym ubiór również powinien być bardziej formalny.


Przykładowy ubiór na imprezę firmową w plenerze – marynarka i chinosy Recman

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj