Koszule button down (0)

Koszule button down i ich historia


Istnieje wiele rodzajów męskich koszul – jedne z nich są bardziej eleganckie, inne mniej. Koszule button down zaliczają się do tej drugiej kategorii. Doskonale sprawdzają się w casualowych i smart casualowych stylizacjach, ale raczej nie należy zakładać ich na okazje o wysokim stopniu formalności.


Czym właściwie wyróżniają się koszule typu button down? Jest to przede wszystkim kołnierzyk, którego wyłogi są przypięte do koszuli guzikami, jak sugeruje zresztą nazwa. Ten nieformalny typ kołnierzyka pojawił się po raz pierwszy w koszulach dla graczy polo – chodziło o to, aby rozwiane przez wiatr wyłogi nie przeszkadzały w grze. Z czasem rozwiązanie to przyjęło się także w modzie codziennej, a koszule button down stały się popularnym ubiorem na co dzień do biura oraz na mniej uroczyste okazje np. uroczystości rodzinne. Doskonale sprawdzają się także w zestawach w stylu preppy, czyli eleganckich, ale jednocześnie nieco nonszalanckich zestawach inspirowanych ubiorami noszonymi przez studentów prestiżowych amerykańskich uczelni.


Koszule button down w ofercie Recman


W sklepach Recman znajdziesz wiele koszuli typu button down – bez względu na to, czy preferujesz modele slim fit czy regular fit, ponieważ jedne i drugie mamy w swojej ofercie. Jeśli nie wiesz, jaką koszulę wybrać, zawsze możesz liczyć na pomoc naszych doradców dostępnych zarówno w salonach, jak online. Zasugerują oni nie tylko, jaka koszula button down będzie najlepsza, ale pomogą także w doborze dodatków.