Akademia Dobrego Stylu

Plecak męski – jaki pasuje do eleganckich stylizacji?

Męski plecak skórzany w kolorze brązowym

Nie każdy plecak pasuje do każdego stroju. Szczególnym wyzwaniem są klasyczne stylizacje, które kłócą się z typowo sportowymi plecakami w neonowych kolorach, z plastikowymi sprzączkami i wielkim logo producenta. Jaka jest dla nich alternatywa? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu.

Skórzany plecak męski – dlaczego warto zdecydować się na zakup?

Dodatki – takie jak: buty, zegarki czy torby – potrafią doskonale podkreślić charakter stylizacji. Nie inaczej jest z plecakiem męskim. Skórzany model będzie świetnym uzupełnieniem smart casualowych stylizacji. Co więcej, jego zalety nie kończą się na oryginalnym wyglądzie. Skórzane plecaki są zazwyczaj trwalsze od tych materiałowych. Modele z oferty Recman wyróżniają się ponadto dużą pojemnością – bez trudu pomieszczą laptopa (w specjalnej kieszeni), klucze, portfel, ładowarki, drugie śniadanie czy teczkę z dokumentami. Są też bardzo wygodne w noszeniu.

Pamiętajmy jedynie, że żaden plecak, nawet ten skórzany, nie pasuje do formalnych zestawów garniturowych. Jeśli wybierasz się na ważne spotkanie i wkładasz na nie klasyczny granatowy garnitur w połączeniu z białą koszulą, krawatem i płaszczem, lepiej spakuj swoje rzeczy do równie eleganckiej torby. Co innego gdy masz na sobie mniej formalny garnitur lub zestaw koordynowany – wtedy możesz założyć do niego plecak.

Przeczytaj: Męskie torby – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Plecak męski - eleganckiPlecak męski - elegancki

Skórzane plecaki męskie – proste linie i wysmakowane wzornictwo

Galanteria skórzana, a dokładniej plecaki – ze skóry naturalnej bądź ekoskóry – to również gwarancja tego, że materiał z biegiem czasu będzie się starzał w estetyczny sposób. Nawet po kilku latach intensywnego użytkowania skóra powinna wyglądać nienagannie, a ta prawdziwa pokryje się patyną. Dodatkowo nie będziesz musiał zmieniać plecaka co sezon, ponieważ minimalistyczna forma nie wychodzi z mody. Klasyczny krój i łagodna, często półokrągła linia to jedno, jednak wyjątkowość plecaka tkwi w detalach.

Plecak skórzany męski a intrygujące detale

Odróżniają one oryginalną propozycję od modeli masowej produkcji. Są to m.in. gustowne metalowe elementy takie jak: zamki, suwaki i sprzączki. Wysoką jakość wykonania poznajemy także, przyglądając się przeszyciom. Jeśli ścieg jest równy i trzyma się mocno, możemy być spokojni, jeżeli chodzi o trwałość plecaka. Warto zwrócić uwagę na jeszcze dwa aspekty. Niewielkie logo marki nie przytłoczy całości i pozostanie w dobrym guście. Z kolei dobrze trzymająca się rączka plecaka oraz regulowane ramiona sprawią, że nie będziesz obawiał się o jego przenoszenie i zawartość.

Im więcej kieszeni, tym lepiej, czyli idealny plecak skórzany

Podstawą dobrze zagospodarowanego plecaka jest wewnętrzna organizacja. Liczba podstawowych, dużych komór waha się zwykle od jednej do dwóch. Potencjał plecaka odkryjemy jednak w momencie, kiedy sprawdzimy wewnętrzne kieszenie. Mniejsze i większe, praktyczne kieszonki posłużą do przechowywania konkretnych przedmiotów m.in. laptopa, portfela czy kluczy. Warto więc dostosować model plecaka do osobistych preferencji.

Plecaki męskie w stonowanych kolorach

Plecakom skórzanym dużo uroku dodają naturalne barwy skóry: od jasnych do ciemnych brązów. Równie efektowny będzie plecak w kolorze klasycznej, głębokiej czerni. Ważne jest to, aby wszystkie detale akcesorium były utrzymane w jednakowym kolorze: identycznym jak skóra, złotym (nadaje szlachetności) lub srebrnym (zwiększa stopień elegancji stylizacji). Miłośnicy spójnego stroju mogą dobrać barwę plecaka do najczęściej noszonych butów, zegarka, płaszcza bądź szalika. Plecak skórzany zaprezentuje się wyjątkowo dobrze zarówno w macie, jak i eksponując lekko błyszczącą powierzchnię.