Akademia Dobrego Stylu

Jak wiązać szalik męski? 5 najpopularniejszych węzłów, których opanowanie zajmie Ci zaledwie chwilę

Mężczyzna ubrany w szary golf, czarne spodnie, beżowy płaszcz, szary szalik w kratę i skórzane rękawiczki.

Przenikliwy wiatr czy deszcz to w zimniejszej połowie roku norma – teoretycznie powinniśmy doskonale wiedzieć, jak wiązać szalik, czy to męski czy damski, by móc bronić się przed chłodem. Niestety czynność ta przysparza podobnych problemów, co wiązanie krawata. Niby każdy wie, co i jak, ale kiedy przychodzi co do czego, gubimy się w rodzajach węzłów i trudno nam dobrać odpowiedni do okazji. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki, treściwy poradnik, który zbiera w jednym miejscu najpopularniejsze sposoby wiązania szalika męskiego.

Na pytanie "jak wiązać szalik męski" lub "jak zakładać szalik męski" można odpowiedzieć na kilkadziesiąt sposobów - my ograniczymy się do kilku najprostszych propozycji, łatwych do zapamiętania, a jednocześnie pasujących na różne okazje. Wiązanie szalika powinno zależeć przede wszystkim od rodzaju okrycia wierzchniego oraz grubości i długości szala. Nie bez znaczenia są także panujące warunki atmosferyczne oraz to, jak bardzo chcemy się ogrzać.

szalikszalik

Mężczyźni to gadżeciarze!

To kolejny oczywisty fakt, który warto mieć na uwadze, wybierając elegancki prezent dla męża lub innego bliskiego mężczyzny. Jeżeli wiemy, że solenizant spędza sporo czasu przy komputerze, możemy sprezentować mu elegancki pendrive bądź skórzaną torbę na laptopa. Jeżeli namiętnie uprawia sport, dobrym posunięciem będzie zakup czegoś nawiązującego do jego hobby (np. zestawu piłeczek do golfa lub porządnego zegarka ze stosownymi funkcjami). Zgrabny scyzoryk, spersonalizowane etui na telefon, skórzany portfel, rękawiczki, prawidła do butów… Pomysły na przydatne gadżety można mnożyć w nieskończoność.

Skarpet nigdy za wiele

Bielizna to również dobry pomysł na prezent dla mężczyzny! Oczywiście nie mowa tu o zwykłych bokserkach pakowanych w paczki, a tym bardziej zabawnych gadżetach sypialnianych – w końcu zależy nam, aby sprawić stylowy prezent. Jednym z najlepszych wyborów będą porządne, dobrej jakości skarpety – takie, które nadadzą się do garnituru albo sprawdzą się w stylizacjach smart casual. Celujmy w jak najbardziej eleganckie i najlepiej wykonane modele.

Luksusowe alkohole i cygara

Jaki prezent wybrać dla mężczyzny, którego nie znamy zbyt dobrze? Wbrew pozorom mamy wówczas ułatwione zadanie, ponieważ nie musimy okazywać nadmiernego zaangażowania emocjonalnego. Wystarczy wykonać symboliczny, miły gest. Dobre whisky, zestaw kieliszków lub szklanek, ręcznie skręcane cygara... Wszystkie te rzeczy nie są zbytnio spersonalizowane czy zobowiązujące, a jednocześnie pozostają w bardzo dobrym guście. Droższy alkohol lub papierośnica to idealny pomysł zarówno na upominek dla wujka, jak i elegancki prezent na 40. czy 50. urodziny dla kolegi z pracy!

Pamiętaj o jego hobby

Elegancki prezent na 50. czy 60. urodziny dla mężczyzny to nie tylko mały portfel czy zegarek – równie dobrze możemy zainwestować w winyl jego ulubionego zespołu z młodości (najlepiej taki z podpisem!) albo sprawić mu jakiegoś białego kruka, np. cenne wydanie ukochanej książki. Taki prezent będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Uwaga: łatwo wpaść tutaj w pułapkę i niechcący sprawić upominek nie jubilatowi, lecz sobie. Dlatego kupując bilet na operę lub koncert w filharmonii, myśl o gustach obdarowywanego, nie o swoich własnych.

Elegancki prezent dla mężczyzny – podsumowanie

Jak widać pomysłów na ekskluzywny i elegancki prezent dla mężczyzny – czy to męża, ojca czy brata – jest mnóstwo i wiele z nich to pomysły uniwersalne. Biała koszula czy skarpetki przydadzą się każdemu mężczyźnie – czy to 30. czy 50-latkowi. Podobnie jest w przypadku dobrych alkoholi, kaw czy herbat – takie prezenty sprawią radość większości panów. Najtrudniej jest oczywiście z prezentami spersonalizowanymi, bo w tym wypadku trzeba bardzo dobrze znać osobę, której planujemy sprawić taki podarunek. Doświadczenie pokazuje jednak, że warto się postarać, ponieważ to właśnie prezenty od serca najdłużej zapadają w pamięć.