Akademia Dobrego Stylu

Jak dobrać spinki do mankietów?

Spinki do mankietów w kształcie nutek w kolorze srebrnym

Ozdabianie mankietów męskich koszul było popularne już w średniowieczu, jednak spinki do mankietów na dobre upowszechniły się dopiero w XIX wieku. Były wówczas alternatywą dla guzików, które nie radziły sobie z zapięciem mocno wykrochmalonych koszul. Spinki do mankietów mają elitarny rodowód i są kojarzone głównie ze strojem formalnym, co nie znaczy, że nie można ich wkomponować w casualową stylizację. Jeżeli zastanawiasz się, jak dobrać spinki do mankietów, na jakie okazje je nosić oraz do jakich koszul pasują, ten artykuł jest dla Ciebie.

Na jakie okazje można nosić spinki do mankietów?

Spinki do mankietów są przede wszystkim elementem stroju formalnego, ponieważ wpina się je w mankiety klasycznych, eleganckich koszul z długim rękawem. Jest to obowiązkowy dodatek na takie wydarzenia, jak własny ślub, spektakl w operze, koncert w filharmonii, bal sylwestrowy, konferencja czy gala. Ponadto spinki są niezbędnym elementem stroju na wydarzenia, na których obowiązuje dress code white tie, wymagający założenia fraka lub black tie, gdzie obowiązkowo zakładamy smoking. Jakie spinki do mankietów sprawdzą się w takich okolicznościach? Najlepsze będą klasyczne spinki o minimalistycznym wzornictwie.

spinki do mankietówspinki do mankietów

Jakie spinki do mankietów na ślub?

Kompletując strój pana młodego, należy zwrócić uwagę na najmniejszy detal. Nieodpowiednio dobrane dodatki mogą zaburzyć całą stylizację. Najważniejsze jednak, by akcesoria pasowały zarówno stylem, jak i stopniem formalności do garnituru. Podczas przyjęcia zaślubin wieczorową porą, w zestawieniu z szykownym garniturem o wiele lepiej prezentują się eleganckie spinki o prostej formie i klasycznej stylistyce. Z kolei na wesele w plenerze w stylu rustykalnym wybierając zarówno garnitur, jak i spinki mamy większą swobodę i możemy postawić na bardziej swobodne rozwiązania z casualowym sznytem.

Jak nosić spinki do mankietów w wydaniu casualowym?

Spinki do mankietów można również nosić z koszulami casualowymi, czyli kolorowymi, np. bordowymi koszulami, w paski lub inne wzory. Wszystko zależy od indywidualnego stylu mężczyzny. Nie jest to jeszcze bardzo popularny wybór wśród mężczyzn w Polsce, jednak warto pamiętać, że przy pomocy spinek można wyrazić swój nastrój, charakter czy gust.

Jak dobrać spinki do mankietów – kolor

Zastanawiasz się, jakie spinki do granatowego garnituru pasują najlepiej? A jakie wybrać do formalnego czarnego zestawu?