0,00 zł 0

801 403 403

Już 10.03.2021r. Dzień Mężczyzny. Zestawy prezentowe już od 29.99 zł. SPRAWDŹ

Jak dobrać krawat do garnituru?

Nic tak nie nadaje charakteru naszej stylizacji, jak dobrze dobrany krawat. Czym jednak kierować się przy jego wyborze? Jak znaleźć model odpowiedni na każdą okazję? Jak dobrać krawat do garnituru? Warto poznać kilka zasad, by nie popełnić modowego faux-pas.

Jak wybrać odpowiedni kolor i wzór krawata?

Stonowany, ciemny krawat to wybór z pewnością bezpieczny, czyniący stylizację klasyczną i elegancką. Wyraziste kolory i mocne wzory dodają z kolei charakteru, pozwalają wyróżnić się stylem, ale też obniżają formalność całego stroju. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak dobrać odpowiedni krawat, podpowiadamy – punktem wyjścia zawsze jest kolor koszuli i garnituru.

 

krawaty - jak dobrać krawat do garnituru

 

Jaki krawat do granatowego garnituru?

Garnitur granatowy postrzegany jest jako najbardziej uniwersalny. Dobierając do niego krawat, mamy szerokie pole do popisu. W zestawieniu z białą koszulą i czarnymi butami doskonale prezentować się będzie krawat bordowy lub czerwony. Z kolei w połączeniu z jasnoniebieską koszulą idealnie sprawdzi się krawat w dowolnym odcieniu brązu, granatu lub w kolorze ciemnozielonym. Odpowiednim wyborem będzie również krawat w kolorze niebieskim, zbliżony odcieniem do marynarki. Z granatowym garniturem doskonale prezentują się zarówno krawaty gładkie, jak i wzorzyste. Charakteru dodadzą nam bardzo modne motywy florystyczne lub paisley, w różnych wariantach kolorystycznych.

Jaki krawat do szarego garnituru?

Do szarego garnituru, w szczególności w zestawieniu z białą koszulą, pasować będzie krawat w praktycznie każdym kolorze. Na wyrazisty odcień krawata można sobie pozwolić również przy błękitnej lub jasnoróżowej koszuli. Sprawa nieco się komplikuje, jeśli do szarego garnituru chcielibyśmy założyć koszulę w ciemniejszym od niego kolorze - w takiej sytuacji najbezpieczniej będzie zdecydować się na krawat o odcieniu zbliżonym do koloru naszej marynarki. Warto przy tym też pamiętać o prostej zasadzie: im ciemniejsza koszula, tym mniej formalna okazja. Z szarym, gładkim garnitur doskonale uzupełnią krawaty wzorzyste – w paski, w kropki, jak i w kratę.

Jaki krawat do czarnego garnituru?

Czarny garnitur postrzegany jest jako ten najbardziej formalny i noszony powinien być wyłącznie na ważne, wieczorne wyjścia. Jaki dobrać do niego krawat? Jeśli okazja jest podniosła i nie chcemy popełnić modowej gafy, nie mamy zbyt szerokiego pola manewru - do czarnego garnituru najlepiej będzie pasować krawat... również w czarnym kolorze. I to najlepiej w zestawieniu z klasyczną, białą koszulą. Na mniej uroczystych wydarzeniach akceptowane są również zestawienia z krawatami w neutralnych, ciemnych kolorach, czyli bordowym, granatowym, ciemnozielonym czy szarym.

Garnitur a szerokość krawata

Nawet najlepiej dobrany kolorystycznie krawat nie będzie prezentować się dobrze, jeżeli będzie zbyt szeroki lub za wąski. Zasady męskiej elegancji mówią, że szerokość krawata powinna być zbliżona do szerokości klap marynarki. Z kolei szerokość klap marynarki powinna dopasowana do szerokości naszych ramion. Krawaty zbyt szerokie lub zbyt wąskie mogą się prezentować nie tylko nieelegancko, ale nawet niepoważnie. Tego niepożądanego efektu zazwyczaj uda nam się uniknąć, wybierając krawaty klasyczne (a nie, tzw. śledzie).

A jeżeli dobierzesz już idealny krawat do swojego garnituru, sprawdź także bordowe koszule od Recman, by nadać stylizacji jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

Napisz swój komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Proszę, zaloguj się lub zarejestruj