Spinki (77)

Spinki do mankietów to jeden z najbardziej eleganckich męskich dodatków, który często wykorzystujemy, chcąc podkreślić oficjalny charakter swojego stroju. Wkłada się je do formalnej, najczęściej białej koszuli z mankietami pozbawionymi guzików. Zadaniem spinki jest trzymać wykrochmalony, sztywny mankiet na swoim miejscu.


W kolekcji marki Recman znajdują się spinki wykonane z wysokiej jakości stali i mosiądzu, które doskonale uzupełnią stylizacje przygotowane na okazje o wysokiej randze. Połyskujące modele z subtelnymi zdobieniami świetnie sprawdzą się szczególnie w zestawieniach z białą koszulą i klasycznym garniturem lub smokingiem, które zwykle wybiera się na śluby, wesela, bankiety i wieczorowe spotkania wymagające nienagannej prezencji. Spinki wykonane ze stali szczotkowanej o matowej powierzchni mogą być natomiast z powodzeniem wykorzystane w nieco mniej oficjalnych stylizacjach, a także w połączeniu z koszulami prążkowanymi lub wykończonymi drobną fakturą. Pamiętajmy jednak, że wkładając spinki, obowiązkowo trzeba mieć na sobie również muchę lub krawat. W innym wypadku nasza stylizacja nie będzie, ani oficjalna, ani codzienna, ponieważ poszczególne elementy stylizacji cechują różne stopnie formalności.


Jeżeli oprócz spinek wkładamy też zegarek warto, aby tarcza i spinki były w tym samym kolorze. Dzięki temu stylizacja będzie bardziej spójna. To samo dotyczy innych elementów biżuterii – wszelkiego rodzaju pierścionków, bransoletek itd. Istnieją jednak pewne wyjątki od tej zasady – jeśli nie boisz się ekstrawaganckich połączeń i lubisz manifestować swoje zainteresowania przy pomocy stroju, śmiało eksperymentuj ze spinkami. Oprócz klasyki do wyboru masz spinki do koszuli w rozmaitych kształtach. Pamiętaj tylko, że spinki w kształcie samochodu czy rakiet tenisowych to modele nieformalne. Na uroczystą galę czy ślub lepiej wybrać spinki w klasycznym kształcie maksymalnie w dwóch kolorach.


Bez względu na to, czy nosisz spinki na co dzień, czy wkładasz je jedynie na specjalne okazje, na stronie Recman.pl znajdziesz ich bogaty wybór. Oferujemy zarówno klasyczne, jak i nieco odważniejsze modele.