Srebrne spinki do mankietów (12)

Spinki do mankietów srebrne – interesujące wzornictwo i bogata biżuteryjna historia

Spinki do mankietów wywodzą się z dawnych czasów, kiedy to należały do prestiżowej męskiej biżuterii. Były one wykonywane z drogocennych kruszców, m.in. ze złota, oraz ozdabiane szlachetnymi kamieniami. Współcześnie funkcja praktyczna spinek wysunęła się na pierwszy plan, choć oprócz łączenia mankietów duży nacisk kładzie się też na obecność ciekawych motywów. Obecnie spinki srebrne do mankietów są wykonywane z różnych metali, drewna, a nawet włóczki, chociaż zdarzają się też egzemplarze o wysokiej cenie rynkowej.

Spinki do mankietów męskie srebrne – ozdobne detale na niemal każdą okazję

Wydawałoby się, że z powodu niewielkich rozmiarów męskie spinki nie przyciągają wzroku i można pozostawić ich dobór przypadkowi. To błędne myślenie, ponieważ to rodzaj wzoru będzie określał, czy spinki warto założyć do formalnej, czy do swobodnej stylizacji. Do pierwszej grupy należą na pewno spinki o prostym kształcie (kwadratowe, prostokątne, kuliste itp.) i o jednorodnym wybarwieniu. Nie oznacza to jednak, że klasyczne modele będą nudne – wystarczy wybrać egzemplarze ze żłobieniami lub dodatkowymi kamieniami. Warto też dobrać spinki srebrne do mankietów i krawata pod kątem pozostałej biżuterii np. odcienia zegarka czy obrączki.

Męskie spinki do mankietów srebrne – pokaż swoją osobowość!

Spinki do mankietów srebrne pozwalają wyróżnić się za pomocą kształtów pasujących m.in. do pasji lub zawodu noszącego. Tym samym niewielkie przedmioty, m.in. w kształcie rakiety tenisowej, samolotu, abakusa (liczydła), miniaturowego słonia czy modele ozdobione drobnymi kolorowymi kamieniami dla prawdziwych elegantów, stają się częścią stylizacji. Spinki pomagają uwydatnić charakter danego mężczyzny i wskazać, co leży w polu jego zainteresowań, będą więc idealnym prezentem.