Kamizelki do garnituru (38)

Kamizelki do garnituru


Kamizelki – zarówno te do garnitury oraz casualowe – to nieco zapomniany element garderoby. Na szczęście ostatnimi czasy wraca on do łask. Jak na razie przede wszystkim wśród miłośników klasycznej elegancji, ale kto wie, może z czasem kamizelki męskie garniturowe zagoszczą również w szafach pozostałych mężczyzn? Mają one w końcu wiele zalet, o których więcej piszemy poniżej.


Kamizelki męskie garniturowe sprawiają, że stylizacja staje się jeszcze bardziej elegancka. Nic zatem dziwnego, że tak często decydują się na nią panowie młodzi. Ten niewielki dodatek skutecznie wyróżnia ich z pośród innych gości i sprawia, że ślubna stylizacja robi jeszcze większe wrażenie. Do tego kamizelka może wydłużać i optycznie wyszczuplać sylwetkę – zwłaszcza jeśli będzie w kolorze zbliżonym do spodni. Warto zatem, aby zainteresowali się nią panowie, którzy chcieliby zatuszować strojem zbędne kilogramy.


Aby kamizelka prezentowała się jak należy, warto wcześniej dowiedzieć się jak ją nosić. Szczególnie problematyczna jest kwestia zapinania guzików. Męskie kamizelki garniturowe zapinamy na wszystkie guziki z wyjątkiem tego położonego najniżej – on powinien pozostać rozpięty. Wyjątkiem są kamizelki garniturowe dwurzędowe – je zapina na się na wszystkie guziki, ponieważ rozpięta kamizelka mogłaby powodować dyskomfort. Jednocześnie należy pamiętać, aby kamizelka była odpowiednio dopasowana do sylwetki – nie za duża, nie za mała – i pasowała kolorystycznie do reszty stroju, szczególnie do spodni i marynarki.


Kamizelki męskie do garnituru marki Recman dostępne są zarówno online, jak i w naszych salonach stacjonarnych. I tu i tu możesz liczyć na profesjonalną poradę ze strony naszych pracowników. Robiąc zakupy online, możesz zasięgnąć porady na czacie albo na naszym blogu, gdzie regularnie publikujemy artykuły poradnikowe o modzie męskiej.