Buty ślubne męskie (18)

Buty ślubne męskie


Męskie buty ślubne, tak dla pana młodego, jak i weselnych gości, powinny być przede wszystkim wygodne i wytrzymałe. Nie należy także zapominać o ich wyglądzie – nieestetyczne obuwie może całkowicie zrujnować nawet najciekawszą męską stylizację.


Buty ślubne męskie dla pana młodego


Na własnym ślubie to pan młody powinien być najbardziej eleganckim mężczyzną. Dotyczy to oczywiście także butów. Co ciekawe, nawet gdy ślubna stylizacja nie jest bardzo formalna i pan młody decyduje się na przykład na garnitur w kratę ozdobiony fantazyjną muchą, jakakolwiek ekstrawagancja w doborze obuwia wciąż jest niewskazana.


Przyjmuje się, że odcień koloru butów powinien być ciemniejszy od koloru garnituru. Z tego względu do bardzo ciemnych garniturów zakłada się zazwyczaj buty czarne, natomiast jaśniejsze ubranie, na przykład granatowe, można zestawiać z odpowiednio dobranymi butami brązowymi.


Materiałem, z którego powinny być wykonane buty ślubne męskie dla pana młodego, jest oczywiście dobrej jakości skóra. Tutaj nie ma wyjątków.


Ciekawie wygląda za to kwestia kroju butów. Optymalnym wyborem są klasyczne oksfordy z zamkniętą przyszwą, idealne do najbardziej formalnych stylizacji. Jeżeli pan młody może sobie pozwolić na odrobinę luzu, wówczas może założyć derby – buty odrobinę szersze od oksfordów, mające otwartą przyszwę. Do najmniej formalnego garnituru pan młody może założyć monki lub brogsy.


Buty ślubne męskie dla weselnych gości


Jak wygląda kwestia doboru butów na wesele, gdy jesteśmy gośćmi? Dobra skóra jako materiał, z którego wykonane są buty, kolorystyka dopasowana do reszty stroju – tutaj nic się nie zmienia. Odrobinę inaczej wygląda wybór odpowiedniego kroju. Jako goście nie mamy obowiązku zakładania najbardziej oficjalnych oksfordów, choć oczywiście nie jest to zakazane. Pamiętajmy jednak, że podczas ślubu to państwo młodzi powinni wyglądać najlepiej, a nie goście. Dlatego derby, monki lub bardziej oficjalne modele brogsów powinny być w tym przypadku optymalnym wyborem.


Wszystkie wyżej wymienione męskie buty ślubne – oksfordy, derby, monki oraz brogsy – znajdziecie oczywiście w ofercie sklepu Recman.pl.